ru ua

Регулятор фондового ринку змінив умови торгівлі цінними паперами

Регулятор фондового ринку змінив умови торгівлі цінними паперами Фото: НКЦПФР

Оновлені правила ведення діяльності будуть відправлені на узгодження в зацікавлені органи держвлади

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила зміни в правила (умови) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

У повідомленні говориться, що зміни передбачають введення нового договору - "позика цінних паперів", який надає розширені можливості при обслуговуванні клієнтів, у тому числі в маржинальних операціях.

Оновлені правила також вносять визначення такого терміна, як "підозрілий договір". Зокрема, цей термін може використовуватися щодо договору з цінними паперами на біржовому або позабіржовому ринку, ціна якого для лістингових цінних паперів відрізняється від останнього розрахованого біржового курсу на 20% і більше, а для позалістингових цінних паперів відрізняється від останньої розрахованої ціни закриття торгового дня на 50% і більше.

Зміни припускають можливість для торговця цінними паперами відмовити клієнту в укладанні або проведенні операцій з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами. Зокрема, якщо він має підстави вважати, що в діях клієнта та/або контрагента є ознаки маніпулювання цінами на ринку.

Серед іншого, оновлені умови надають право торговцю цінними паперами, якому анульовано ліцензію, і його клієнтам, контрагентам укладати договір доручення з іншим торговцем цінними паперами щодо внесення змін (розірвання) з раніше укладеними договорами доручення, за якими розрахунки здійснювалися не з торговця, який позбавлений ліцензії

Прийняті комісією правила будуть відправлені на узгодження з зацікавлені органи держвлади після того, як будуть опубліковані на офіційному сайті НКЦПФР.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ліцензія ПАТ "Фондова біржа ПФТС" знову діє.