Провайдери просять депутатів відкласти оновлення універсальної програмної послуги до відключення "аналога"
Провайдери констатують, що більшість гравців ринку не готова на даний момент до кардинальних змін
Ряд профільних асоціацій провайдерів, серед яких Інтернет асоціація України (Інау), Асоціація правовласників і постачальників контенту, Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення, просять депутатів удосконалити проект закону №3504 і відстрочити введення оновленої універсальної програмної послуги до відключення аналогового ефірного сигналу
Про це йдеться в повідомленні на сайті Інау.
зокрема, провайдери пропонують ввести закон в дію з 1 червня 2017 року, а також передбачити, що Національна рада приймає рішення щодо оновленого складу універсальної програмної послуги для провайдерів після вимкнення аналога в регіоні.
При цьому асоціації підтримують нові зміни в закон "Про телебачення і радіомовлення" і вважають, що такі нововведення будуть сприяти добросовісної конкуренції серед каналів і буде стимулювати якість власного телепродукту.
Однак провайдери констатують, що більшість гравців ринку не готова на даний момент до кардинальних змін і "заперечують необхідність ліцензійної плати за використання програм, які вільно поширюються в ефірі і містять рекламу". Крім того, провайдери турбуються, що абоненти можуть вибрати можливість безкоштовного перегляду цих телеканалів через альтернативні джерела – незакодированное супутникове мовлення або ефір.
"Об'єднання вимагають у народних депутатів синхронізувати повернення до ринкових відносин між учасниками телеіндустрії з переходом країни до цифрового мовлення... Це дасть додатковий час для зміни концепції діяльності, дозволить скорегировать стратегічні плани учасників ринку і буде пропорційно стимулювати обидві сторони до досягнення домовленостей", - наголошується в заяві провайдерів.
У той же час Індустріальний телевізійний комітет, що поєднує загальнонаціональні канали, виступив із заявою на захист змін універсальної програмної послуги.
"Зміна умов надання універсальної програмної послуги - один із шляхів до фінансової незалежності ЗМІ", - зазначають в ІТК.
У разі прийняття змін в закон (на даному етапі законопроект пройшов перше читання) у складі універсальної програмної послуги залишаться тільки державні канали і ряд місцевих мовників, приватні телеканали повинні будуть укладати відповідні договори.
Нагадаємо, Рада планує уточнити поняття універсальної програмної послуги.