ua en ru

Користувачі мобільних телефонів подали більше 20 позовів через загрозу раку

Користувачі мобільних телефонів подали більше 20 позовів через загрозу раку Фото: компанія Motorola опинилася в центрі скандалу (WSJ)

Сукупний обсяг претензій по 14 позовах перевищує 1,9 млрд доларів

Користувачі стільникового зв'язку із 2001 року подали більше 20 позовів проти телекомунікаційних компаній і виробників мобільних телефонів, включаючи AT&T, Verizon Communications, Apple і Samsung Electronics, стверджуючи, що використання смартфонів викликає пухлину головного мозку. Про це пише The Wall Street Journal.

Як зазначається, останній позов було подано у жовтні 2015 року.

Сукупний обсяг претензій по 14 позовах перевищує 1,9 млрд доларів.

За даними видання, судові розгляди було ініційовано після того, як до суду звернулася родина Мюррей. Майкл Мюррей кілька років працював технічним фахівцем у Motorola, після чого в 1999 році йому діагностували пухлину мозку. У 2001 році Мюрреї подали судовий позов, у якому стверджувалося, що причиною хвороби стало використання смартфонів Motorola. Майкл Мюррей помер у 2003 році, хоча відповідний судовий розгляд продовжується досі.

Представники Motorola та інших відповідачів посилаються на організацію представників індустрії бездротового зв'язку CTIA The Wireless Association, яка заявляє, що "переважна більшість рецензованих наукових доказів показує, що бездротові пристрої не являють ризику для здоров'я дорослих і дітей".

За словами адвоката Джеффрі Морганрота, що представляє інтереси сім'ї Мюррей, ще вісім позивачів померли, поки їхні претензії розглядалися в суді.

В даний час сторони намагаються переконати суд розглядати справи за одним із двох юридичних стандартів. Відповідачі заявляють, що необхідно дотримуватися стандарту Daubert, за яким рішення можуть приймаються виходячи з показань вчених. Поки ж позови розглядаються за стандартом Frye, у якому думка експертів може бути заснована на науковому методі тільки в тому випадку, якщо щодо нього досягнуто консенсус у наукового співтовариства.

Виробники мобільних телефонів і оператори зв'язку в документах, направлених до Комісії із цінних паперів і бірж США, не виключали ризиків, пов'язаних зі спорами про вплив пристроїв на здоров'я користувачів. "Ми можемо понести значні витрати при відстоюванні своїх прав. Ми також можемо бути змушені виплатити суттєві кошти за рішенням суду або в рамках врегулювання суперечок", - повідомляв Verizon в одному з документів, спрямованих до комісії у 2015 році.

Нагадаємо, раніше датські вчені заявляли, що мобільні телефони не збільшують ризик захворювання раком.