Побузький феронікелевий комбінат підвів підсумки фінансового року-2014

Середа 29 квітня 2015 14:10
Побузький феронікелевий комбінат підвів підсумки фінансового року-2014
Фото: Побузький феронікелевий комбінат

За 2014 р. ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат" (Голованівський р-н, Кіровоградської обл.) переробив близько 1,5 млн тонн руди, з якої вироблено 101 тис. тонн феронікелю або 18,6 тис. тонн нікелю, виконавши виробничий план на 92,8%. Про це йдеться в повідомленні прес-служби комбінату.

Повідомляється, що причина недовиконання плану пов'язана з перебоями з поставками електроенергії на підприємство у другій половині 2014 р.

Прибуток комбінату за 2014 р. збільшився на 7% порівняно з 2013 р. (11,4 млн грн) і склав 149 тис. грн. За даними Пенсійного фонду України, у вказаний звітний період комбінат сплатив у державну казну податків на суму 76,7 млн грн. З них понад 45 млн грн - єдиного соціального внеску та більше 14 млн грн податків із заробітних плат.

"На жаль, нам не вдалося вийти на запланований у минулому році обсяг виробництва в 21,8 тис. тонн. Багато в чому через перебої у постачанні електроенергії. Але, завдяки впровадженню енерго- та ресурсозберігаючих технологій, нам вдалося звести втрати виробництва до мінімуму", - коментує гендиректор ПФК Олег Беспалов. - "Завдяки цим заходам ми плануємо до 2015 року не тільки зберегти рівень виробництва, але і збільшити обсяги виробництва до 19,4 тонн нікелю".

Як повідомлялося раніше обсяг інвестицій в енерго і ресурсозберігаючі технології в 2013-2014 рр. склав понад 15 млн дол. Зараз на ПФК заплановано 4 великих інвестиційних проекти. Це введення в дію пиловугільної установки для сушіння руди, на черзі - газоочисне обладнання, яке дозволить значно знизити викид шкідливих речовин в атмосферу. Крім того, планується модернізація магнітної сепарації, для зниження втрат при обробці руди.

Виходячи зі звіту підприємства на утримання соціальної сфери м. Побужжя в 2014 р. було виділено 2,2 млн грн. На надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу і оздоровлення працівників, ТОВ ПФК витратив 2, 2 млн грн у 2015 р. ця стаття витрат складе 2,7 млн грн.

ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат" - єдиний в країнах СНД підприємство здатне випускати в промислових масштабах феронікель з бідних окислених руд нікелю. Власник комбінату - міжнародна інвестиційна група Solway.
Міжнародна група Solway Investment Group веде свою діяльність з 2002 р. і є приватною компанією, яка здійснює диверсифікований бізнес в гірничодобувній і металургійній індустріях. Ключові компанії групи зареєстровані в Швейцарії, Люксембурзі та на Кіпрі, 100% статутного капіталу належить громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway сконцентровані в Македонії, Гватемалі, Індонезії та Україні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся