До жовтня ПАТ "Миколаївгаз" планує встановити більше 6 тис. індивідуальних лічильників
Всі споживачі газу повинні були бути забезпечені приладами обліку до кінця 2017 року
Установка приладів обліку природного газу є одним з основних напрямків роботи ПАТ "Миколаївгаз". Станом на початок серпня 2018 року компанія вже встановила 6073 індивідуальних лічильників газу. А до кінця вересня планує встановити ще 161 лічильник. Про це повідомляє прес-служба компанії.
В цьому році ПАТ "Миколаївгаз" реалізує заходи, затверджені в плані розвитку на 2017 рік. В рамках виконання інвестпрограми, до кінця вересня компанія планує встановити 6234 індивідуальних газових лічильників на суму 10,6 млн гривень.
Зараз в НКРЕКП на розгляді знаходиться інвестиційна програма ПАТ "Миколаївгаз" на 2018 рік. Згідно з цією програмою, планується встановити споживачам газу 5339 індивідуальних побутових лічильників на суму 10,6 млн гривень.
Всі споживачі газу повинні були бути забезпечені приладами обліку до кінця 2017 року. Тому через брак часу та коштів на встановлення індивідуальних приладів обліку на державному рівні було прийнято рішення замінити індивідуальні лічильники загальнобудинковими. Перелік відповідних будинків затверджувався держрегулятором. Оператори ГРМ, працюючи в рамках Закону, були змушені виконувати рішення НКРЕКП, але зіткнулися з протистоянням мешканців багатоповерхівок.
В кінці 2017 року Верховна Рада внесла зміни в Закон України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".
"З внесенням змін в закон про комерційний облік газу, строк облаштування приладами обліку споживачів газу, які використовують його лише для приготування їжі, був продовжений до 1 січня 2021 року. Ми розпланували заходи щодо встановлення індивідуальних лічильників газу в нашій Програмі розвитку таким чином, щоб до кінця 2020 року забезпечити всіх споживачів приладами обліку газу", - розповідає голова правління ПАТ "Миколаївгаз" Павло Попов.
Варто відзначити, що в тих будинках, де вже встановлені загальнобудинкові прилади обліку газу, заміна їх на індивідуальні законом не передбачена. Це ж стосується і будинків, в яких було заплановано встановлення загальнобудинкових лічильників, але вони не були монтовані з-за опору жителів. У Миколаєві налічується 280 таких багатоповерхівок. Зараз ні закон, ні регулятор не дозволяють встановлювати індивідуальні лічильники в таких будинках.
У загальному НКРЕКП затвердила перелік з 494 будинків, які повинні бути оснащені загальнобудинковими приладами обліку. Всі вони, незалежно від того, чи варто на них такий прилад обліку чи ні, вже не можуть бути внесені в план розвитку на встановлення індивідуальних лічильників. Таким чином, згідно з законом "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", мешканці таких будинків можуть бути оснащені індивідуальними приладами обліку або за рахунок коштів відповідного бюджету (крім місцевого), або з інших джерел, не заборонених законодавством.
У законі також сказано, що у споживачів є можливість встановити прилад обліку газу за свій рахунок з наступним відшкодуванням таких витрат за рахунок коштів, які він сплачує за тарифом на розподіл природного газу, протягом 12 місяців. Але реалізувати це на практиці немає можливості, оскільки. порядок і розміри такої компенсації Кабінетом Міністрів України поки не встановлені.