Близько 14% лічильників Рівненської області непридатні для подальшої експлуатації

Близько 14% лічильників Рівненської області непридатні для подальшої експлуатації
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

В Рівненській області кожен п’ятий лічильник є зношений, а показання мають суттєву похибку вимірювання

ПАТ "Рівнегаз" з початку року провело більше 11 тис. планових повірок лічильників газу спільно з представниками державного підприємства "Рівнестандартметрологія". Про це повідомляє прес-служба компанії.

Результати повірок приладів показали, що 14% лічильників непридатні до подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання. Окрім того, виявлено  22 факти втручань в роботу приладів обліку.

"Щоденно на спеціальному обладнанні повіряється понад 100 лічильників газу. З них кожен сьомий - непридатний до подальшої експлуатації, через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання", - каже головний метролог ПАТ "Рівнегаз" Олексій Тарасюта.

Рівнегаз щорічно має повіряти  30 тис. лічильників. За результатами планової повірки 20% лічильників визнаються непридатними для подальшої експлуатації, які підлягають ремонту або заміні. На вищезгадані цілі товариству потрібно більше 8 млн гривень, з яких в діючому тарифі передбачено лише 1,8 млн гривень.

Повірка приладів обліку здійснюється у сервісних центрах ПАТ Рівнегаз  представниками Рівненського науково-дослідного центру стандартизації, метрології та сертифікації. Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу, якщо ж прилад обліку визнано непридатним, газове господарство зобов’язане замінити його на нове.

"Періодична повірка лічильників газу проводиться безкоштовно для споживача. Але деякі споживачі відмовляють газовикам  в доступі у своє помешкання для зняття лічильника на повірку. Найчастіше така відмова пов’язана із втручанням людей у роботу приладу для зменшення його показань", - додає  головний метролог ПАТ "Рівнегаз" Олексій Тарасюта.

У газовому господарстві зазначають, у разі недопуску споживача до помешкання, згідно Кодексу газорозподільних мереж,  працівники Рівнегаз  складають акт про відмову, а розрахунки за спожитий газ проводитимуться за граничними нормами споживання. Так, за шість місяців цього року фахівці "Рівнегаз" вже склали 1294  акти про відмову допуску, та зафіксували 22 факти незаконних втручань у роботу приладів обліку. Такі порушення, кажуть газовики, спеціалісти  виявляють за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, фальшивими відбитками тавр та ін.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся