Виявлений вірус для Linux, який здійснює DDoS-атаки

НовиниТелеком & IT    14.09.2016 - 10:32
Фото: виявлено виру для DDoS-атак
Фото: виявлено виру для DDoS-атак
У операційній системі Android усунуті дві серйозні уразливості Виявлено вірус, приховано здійснює дорогі дзвінки

При запуску шкідлива програма намагається змінити вміст ряду системних папок Linux, щоб забезпечити власну автозавантаження

Аналітики компанії "Доктор Веб" виявили вірус, створений для зараження Linux-пристроїв, і допомагає у здійсненні DDoS-атак, повідомляє "Компьютерное обозрение".

Троянець, що отримав назву Linux.DDoS.93 створений вірусописьменниками для зараження пристроїв під управлінням операційних систем сімейства Linux і поширюється за допомогою набору вразливостей ShellShock у програмі GNU Bash.

При запуску шкідлива програма намагається змінити вміст ряду системних папок Linux, щоб забезпечити власну автозавантаження, а запустившись в інфікованій системі створює два дочірніх процесу.

"Перший обмінюється інформацією з керуючим сервером, а другий в безперервному циклі перевіряє працює батьківський процес, і в разі припинення його перезапускає. У свою чергу батьківський процес теж стежить за дочірнім і перезапускає його при необхідності — так троянець підтримує свою безперервну роботу на зараженій машині", - зазначає видання.

Linux.DDoS.93 може завантажити і запустити зазначений у команді файл, почати атаку різними методами, відправити на 255 випадкових IP-адрес HTTP-запити з вказаними параметрами.

"Коли троянець отримує команду почати DDoS-атаку або відправити випадкові запити, він спочатку припиняє всі дочірні процеси, а потім запускає 25 нових процесів, які і виконують атаку зазначеним зловмисниками методом", - додає видання.

Нагадаємо, в операційній системі Android усунуті дві серйозні уразливості.

Читайте в розділі

Затриманого в Чехії росіянина звинувачують у зламі LinkedIn

ФБР розслідує нову кібератаку на сайти США

Twitter, Amazon і Spotify піддалися кібератаці

On Top