ru ua

НКЦПФР посилила вимоги до бенефіціарів профучасників ринку

НКЦПФР посилила вимоги до бенефіціарів профучасників ринку Фото: НКЦПФР сінхронізує вимоги до бенефіціарів з банківською системою

Принципи придбання істотної участі в профучасники фондового ринку зараз синхронізуються з принципами, введеними в банківській системі

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) посилює вимоги до фінансового стану осіб, які набувають істотну участь у профучасникам фондового ринку. Тепер майбутній бенефіціар повинен володіти капіталом не меншим, ніж його частка в капіталі відповідного профучасника. Інформація про це розміщена на сайті комісії.

Рішення було прийнято Нацкомісією на засіданні 18 вересня 2015 р. Зокрема, внесені зміни в "Порядок погодження набуття особою істотної участі у професійному учаснику фондового ринку або збільшення її таким чином, що згадана особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10,25,50,75 відсотками статутного капіталу такого учасника чи права голосу придбаних акцій (часток) в органах управління".

За даними Нацкомісії, принципи придбання істотної участі у професійному учаснику фондового ринку тепер синхронізовані з аналогічними принципами, які працюють у банківській системі країни. "Велика прозорість структури власників професійних учасників фондового ринку буде сприяти підвищенню прозорості ринку в цілому", - йдеться в повідомленні.

Зміни дозволять Нацкомісії відмовляти в придбання істотної участі в профучасникам фондового ринку тим майбутнім бенефіціарам, які не відповідатимуть вимогам до фінансово-майновим станом і викликати підозри. Відмова НКЦПФР придбання істотної участі буде означати, що особа не зможе розпоряджатися цим пакетом.

Нагадаємо, раніше Нацкомісія з цінних паперів вирішила знизити біржовий збір для аукціонів при приватизації до 0,1%.