ua en ru

Найменшим віддрукованим зображенням Книга рекордів Гіннеса визнала наноснимок швейцарських технологів

Найменшим віддрукованим зображенням Книга рекордів Гіннеса визнала наноснимок швейцарських технологів Фото: нанознімок надрукувано у Швейцарському федеральному технологічному інституті (Radio24.ua)

Цю крихітну, створену за допомогою технологій струменевого друку картинку площею 0,0092 квадратних міліметра можна побачити тільки у спеціальний мікроскоп

До Книги рекордів Гіннеса у якості найменшого зображення у світі, створеного з використанням технологій струменевого друку, потрапила крихітна, невидима неозброєним оком картинка, яку надрукували фахівці Швейцарського федерального технологічного інституту. Про це напередодні повідомив мережевий веб-проект DailyTechInfo.

Як зазначається, площа рекордного зображення складає всього 0,0092 квадратних міліметра, що порівнянно із площею перерізу людського волоса. На ньому показано риб-клоунів, які плавають в акваріумі біля актиній.

Найменшим віддрукованим зображенням Книга рекордів Гіннеса визнала наноснимок швейцарських технологів

Фото: друк за унікальною запатентованою технологією NanoDrop (Radio24.ua)

Зображення було виготовлено фахівцями інституту ETH Zurich і компанії Scrona, яка є дочірнім підприємством інституту ETH. Для друку використовувалася унікальна запатентована технологія NanoDrop, у якій друк виконується чорнилом із квантовими точками на основі наночастинок певної форми і розмірів.

Водночас кожен вид наночастинок перевипромінює світло певного кольору, а їхні малі розміри дозволяють домогтися високого рівня точності, інтенсивності і передачі кольору навіть на такій малій площі зображення. Щоб отримати можливість побачити це зображення, потрібен спеціальний мікроскоп..

Найменшим віддрукованим зображенням Книга рекордів Гіннеса визнала наноснимок швейцарських технологів

Фото: рекордна нанокартинка - погляд через спецмікроскоп (DailyTechInfo)

Як і у традиційних технологіях створення зображень, проміжні кольори створюються шляхом змішування трьох основних кольорів - зеленого, червоного і синього. Тільки в даному випадку зображення формується шляхом нанесення на поверхню шарів квантових точок різних кольорів і товщини. Роздільна здатність створеного зображення становить 25 тисяч точок на дюйм, а точне керування товщиною шарів квантових точок дозволяє отримати якість передачі кольору, рівну 24 біт на піксель.

"Використовуючи нові технології тривимірного нанодруку ми можемо створювати настільки малі речі, створення яких неможливе за допомогою навіть найбільш високоякісних процесів, що використовуються у виробництві напівпровідникових чіпів. Скоро ми зможемо друкувати портрети всіх бажаючих, стислі до розмірів крупинки солі, які будуть виготовлятися із суто золотих наночастинок або наночастинок спеціальних флуоресцентних матеріалів", - написали представники компанії Scrona, які зараз займаються збором коштів через відомий сервіс Kickstarter..

Нагадаємо, у травні Twitter-акаунт президента США Барака Обами встановив рекорд Гіннеса, здобувши 1 млн передплатників за п'ять годин після створення.

Вже в серпні повідомлялося, що Обама є найпопулярнішим світовим лідером у "Твіттері".