З початку 2018 року з компанії "Запоріжгаз" звільнилося 202 працівники

З початку 2018 року з компанії "Запоріжгаз" звільнилося 202 працівники
Ілюстративне фото (УНІАН)

Розмір середньої зарплати працівників компанії за перше півріччя 2018 року становить 7200 гривень

Через низький рівень заробітної плати ПАТ “Запоріжгаз” залишають висококваліфіковані фахівці. Критична ситуація склалася через те, що досі не затверджений  новий тариф на розподіл газу, в якому закладено розмір зарплати газовиків. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Розмір середньої заробітної плати працівників ПАТ “Запоріжгаз” за перше півріччя 2018 року з урахуванням податків становить 7200 гривень. Для порівняння, в промисловому секторі області він значно вищий. Середня зарплата на промислових  підприємствах  області  становить більше 10000 гривень.

"Основна частина працівників, які звільнились із компанії - майстри, що фактично обслуговують газові мережі. Вони безпосередньо крутять гайки, регулюють обладнання, виїжджають на аварійні виклики. Єдина причина великої плинності кадрів за два останні роки  - низька зарплата. Робітники хочуть заробляти для забезпечення своїх родин більше, шукають альтернативу на промислових підприємствах.  А на підготовку фахового працівника компанія витрачає чимало коштів і часу - мінімум 2 роки.” - говорить  технічний директор ПАТ “Запоріжгаз” Тетяна Бузовська.

Джерелом фінансування витрат ПАТ "Запоріжгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення в розмірі 6,96 гривень/куб. м компанія  в середньому отримує лише 51 копійку.

Ця складова не змінювалася з 2016 року. На сьогоднішній день він тільки на 24% покриває необхідні витрати підприємства на забезпечення безаварійної роботи газових мереж і виплату заробітної плати працівникам. Таким чином, розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці по енергетичній галузі, залежить від закладених в тарифі коштів.

Профспілка працівників ПАТ "Запоріжгаз" звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу ПАТ "Запоріжгаз" підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості області. Враховуючи ступінь напруги в колективі, фахівці компанії можуть  масово залишити  робочі місця і вийти з протестами на вулиці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся