ru ua

Шахраї використали популярний сервіс оголошень для крадіжки 200 тис. грн

Шахраї використали популярний сервіс оголошень для крадіжки 200 тис. грн Фото: зростання кіберзлочинності в Україні (прес-служба департаменту кіберполіції)

Кіберполіція закликає громадян при покупках в інтернеті ніколи не робити повну передоплату за товари або послуги

Працівники департаменту кіберполіції Національної поліції України у Дніпропетровській області викрили та задокументували діяльність групи у складі двох жителів міста Дніпропетровськ, які за допомогою інтернет-аукціону olx.ua займалися заволодінням коштами громадян під приводом продажу неіснуючих товарів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби кіберполіції.

Як зазначається, під час спілкування із замовниками зловмисники пропонували здійснити 100% оплату за товар.


"У ході аналізу звернень громадян та моніторингу активності карткових переказів, отримано інформацію про 30 фактів шахрайств, скоєних протягом 2015-2016. Сума завданих збитків становить 200 тисяч гривень", - наголосили в кіберполіції.

Правоохоронці закликають громадян бути особливо уважними при купівлі товарів через інтернет і ніколи не робити повну передоплату за товари або послуги.

Нагадаємо, кількість нових зареєстрованих користувачів онлайн-сервісу приватних оголошень OLX в Україні зросла на три мільйони людей за підсумками минулого року. Як зазначалося, загальна вартість усіх представлених товарів і послуг на майданчику перевищила 4 трлн гривень.