ua ru

Мировые расходы на IT сократились на рекордные более чем 5%

Мировые расходы на IT сократились на рекордные более чем 5% Фото: прогноз глобальних IT-витрат (агрегатор блогів Рунета Gblor)

Згідно з дослідженням Gartner, рівня 2014 року глобальний ринок сягне лише до 2019

Світові витрати у сфері інформаційних технологій (IT-індустрія) за підсумками минулого року склали 3,52 трлн доларів, що на 5,6% менше показника 2014 року. Про це з посиланням на дослідницьку компанію Gartner повідомляють "Ведомости".

Згідно з очікуваннями аналітиків, у 2016 року світові витрати на IT зростуть лише на 0,6% і рівня 2014 року світової IT-ринок досягне лише до 2019 року.

Як зазначає Gartner, це найсильніше падіння світових витрат на IT за весь час, протягом якого компанія спостерігає за ринком. За словами віце-президента за дослідженнями Gartner Джон-Девіда Лавлока, торішній результат погіршило зміцнення американського долара, проте у 2016 році вплив курсової різниці ослабне, що дасть IT-ринку додаткові 5% зростання.

У 2016 році витрати на послуги зв'язку (які розраховуються як частка IT-витрат) скоротяться на 1,2% рік до року і сягнуть 1,45 трлн доларів. Причина - у скасуванні плати за роумінг у Європейському союзі та регіонах Північної Америки. Хоча голосовий трафік і передача даних виростуть, цього буде недостатньо, щоб компенсувати відповідне зниження виручки від скасування роумінгу.

Що стосується витрат на IT-послуги (другий за розміром сегмент IT-ринку після послуг зв'язку), то тут, відчувши торік зниження на 4,5%, знову розпочнеться зростання, запевнили в Gartner. У новому році цей сегмент ринку має становити 940 млрд доларів, що на 3,1% більше результату-2015.

Враховуючи звикання користувачів до хмарної інфраструктури, аналітики очікують у 2016 році зростання попиту на IT-сервіси. При цьому ринок дата-центрів сягне 75 млрд доларів, що на 3% більше торішнього показника.

Сегмент персональних пристроїв, куди включено персональні комп'ютери, мобільні телефони, планшети і принтери, може знизитися на 1,9%. Через складнощі в економіці не можуть повернутися до звичного зростання ключові ринки, зокрема Росія, Японія та Бразилія. Так, у країнах, що розвиваються, споживання телефонів зміщується в бік дешевих пристроїв, а продажі планшетів у тих регіонах, де очікувався підвищений попит на них, залишаються невисокими.

Втім, погіршувана обстановка на ринках країн, що розвиваються, слабко вплинула на прогноз IT-витрат 2016 року, оскільки вони, за підрахунками Gartner, витратять на технології 326 млрд доларів, що на 5,3% більше, ніж у 2015 році.

Мировые расходы на IT сократились на рекордные более чем 5%

Нагадаємо, за даними компанії IDC, внутрішній IT-ринок України у 2015 році скоротився більш ніж на 40%, склавши в цілому близько 880 мільйонів доларів.

Також повідомлялося, що за підсумками року кількість українських ІТ-шників зросла на 20%.