У Києві на вихідних з розмахом відзначать День хрещення Русі

У Києві на вихідних з розмахом відзначать День хрещення Русі
Фото: вихідні в Києві

Святкування відбудеться 25-26 липня

Майбутніми вихідними, 25-26 липня 2015 року, у Древньому Києві у "Парку Київська Русь" відбудеться святкування Дня Хрещення Русі та Дня святого князя Володимира.

Як зазначають організатори, святкування розпочнеться 25 липня з костюмованого параду історичних персонажів, які передували прийняттю християнства на Русі, а також з'явилися в подальшій історії нашої держави, завершить який на бойовому коні сам "винуватець торжества" князь Володимир Великий.

Також очікується відтворення стародавніх подій, пов'язаних із прийняттям християнської віри: подорож Ольги до Константинополя, вибір князем Володимиром віри, одруження князя із сестрою візантійського імператора Анною, повалення язичницьких ідолів та інше.

Відео: День Хрещення Русі

Крім того, за словами організаторів, відвідувачів очікують майстер-класи з народних ремесел, з володіння середньовічною зброєю, веселі стародавні ігри, запальні слов'янські хороводи та танцювальні флешмоби.

У суботу, 25 липня, на гостей Парку чекає вечірня програма - театралізована постановка "Падіння Херсонеса і князь Володимир" зі стріляниною палаючими ядрами, битвами кінних і піших воїнів, з вогняними спецефектами.

У Києві на вихідних з розмахом відзначать День хрещення Русі

Фото: Херсонес

Зазначимо, День Хрещення Київської Русі-України є державною пам'ятною датою в Україні на честь Хрещення Русі, яка відзначається щорічно 28 липня - в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Як державне свято цей день встановлено в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 р. №668/2008 "Про День хрещення Київської Русі-України".

Як зазначається в указі, таке рішення прийнято "враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства".

Саме Хрещення Русі вважається процесом прийняття і поширення християнства в Русі, ключовою подією якого є масове хрещення у 988 р. жителів Києва, а потім інших міст держави князем Володимиром I Святославичем. У результаті цього християнство стало провідною релігією на Русі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся