ua en ru

Дослідження: новий iPhone SE обходиться Apple у 160 доларів

Дослідження: новий iPhone SE обходиться Apple у 160 доларів Фото: флагманський "яблучний" гаджет "Айфон" ("Коммерсантъ")

Аналітики IHS Inc. не враховували витрат на наукові дослідження, розробку ПЗ, а також логістику та маркетинг

Виробництво останнього "яблучного" смартфона iPhone SE із 16 гігабайтами флеш-пам'яті обходиться американській корпорації Apple Inc. [AAPL.O] приблизно у 160 доларів. Про це йдеться в аналітичному звіті IHS Inc.

Своєю чергою, рекомендована роздрібна ціна нового "айфона", зібраного з компонентів трьох попередніх моделей, складає в базовій комплектації 399 доларів.


Як зазначається, Apple вдалося істотно знизити витрати на виготовлення iPhone SE за рахунок використання компонентів, призначених для моделей попередніх поколінь iPhone 5s, 6 і 6s.

Зокрема, вартість сенсорного екрану TFT виробництва LG Display, поєднаного з захисним склом Gorilla Glass, знизилася удвічі від часів iPhone 5s - до 20 доларів. Це друга найдорожча деталь iPhone SE після однокристальної системи Apple A9 вартістю 22 дол., запозиченої у iPhone 6s.

Дослідження: новий iPhone SE обходиться Apple у 160 доларівСвого часу "айфон" 5s обходився Apple у 199 доларів, тоді як на випуск одного iPhone 6s Plus "яблучна" компанія витрачає близько 236 дол.

При цьому старша модифікація iPhone SE із 64 ГБ флеш-пам'яті дозволяє виробнику додатково економити 89 доларів на кожному реалізованому примірнику.

Втім, розрахунки IHS не враховують витрат на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, розробку програмного забезпечення, а також розповсюдження та збут.

Дослідження: новий iPhone SE обходиться Apple у 160 доларівНагадаємо, наприкінці березня в Україні стартували офіційні продажі смартфонів iPhone 6 CPO, що здатні, за деякими прогнозами, перетворити iPhone SE на "явно нішевий продукт".

Раніше аналітики Financial Times засумнівалися у райдужних перспективах нового iPhone SE, презентованого 21 березня в каліфорнійському Купертіно.