Держкомтелерадіо хоче адаптувати до 50% телеконтенту для людей з порушенням слуху до 2020 року

НовиниТелеком & IT    27.07.2016 - 14:39
Фото: в Україні може збільшитися обсяг телеконтенту для людей з порушенням слуху (sovatranslate.com.ua)
Фото: в Україні може збільшитися обсяг телеконтенту для людей з порушенням слуху (sovatranslate.com.ua)

Відповідний проект закону вже направлений на розгляд уряду

Державний комітет телебачення і радіомовлення розробив проект закону для поліпшення доступу до інформації осіб з порушенням слуху, яка передбачає до 2020 року адаптувати половину телевізійного контенту для зазначених осіб.

Про це йдеться в повідомленні відомства на сайті.


"Мета законопроекту – встановити вимоги для забезпечення телерадіоорганізаціями перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування аудіовізуального продукту з урахуванням жанрового розподілу програм і передач", - відзначають в комітеті.

Так, законопроектом пропонується до 2017 року встановити частку обсягу добового телевізійного мовлення, адаптованих для сприйняття особами з вадами слуху, в розмірі не менше 10% (окрім реклами), до 2018 року – не менше 20%. До 2020 року частка програм, адаптованих для людей з порушенням слуху, виросте до 50%.

"При цьому буде враховано жанровий розподіл програм і передач згідно з вимогами, встановленими Кабінетом міністром", - підкреслюють в Держкомтелерадіо.

За дотриманням телерадіоорганізаціями даних норм закону повинен буде стежити Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Розроблений проект закону направлений на розгляд уряду.

Нагадаємо, ВР встановила квоту пісень в радіоефірі українською мовою не менше 35%.

On Top