ru ua

Голлівудський режисер зніме фільм про "офшоргейт"

Голлівудський режисер зніме фільм про "офшоргейт" Фото: американський режисер Стівен Содерберг (архів РБК-Україна)

Кінострічка Стівена Содерберга буде присвячена витоку конфіденційних документів з панамської компанії Mossack Fonseca

Американський режисер Стівен Содерберг зніме фільм про витік конфіденційних документів з панамської компанії Mossack Fonseca. Про це повідомляє місцеве видання The Hollywood Reporter.

Як зазначається, майбутня стрічка буде заснована на книзі "Світ секретності" (Secrecy World), автором якої є пулітцерівський лауреат Джейк Бернштейн.


Вихід кінокартини Содерберга про офшорний скандал намічено на середину 2017 року.

Втім, більш конкретної дати початку зйомок і орієнтовний акторський склад фільму наразіневідомі.

На початку квітня провідні світові ЗМІ опублікували результати аналізу 11,5 мільйона файлів загальним обсягом 2,6 терабайта з інформацією про офшори, отриманих понад рік тому німецькою газетою Süddeutsche Zeitung від невідомого джерела.

Нагадаємо, видання отримало файли з внутрішньої бази даних панамської компанії Mossack Fonseca, великого реєстратора офшорів. У документах йшлося не тільки про власників офшорів з Німеччини, а й про людей з усього світу - від Бразилії до Китаю, і тому репортери вирішили поділитися отриманими даними з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Офшорні досьє представило дані дванадцяти колишніх і діючих лідерів країн (президентів і прем'єр-міністрів держав), 128 політиків і чиновників (без урахування їхніх родичів і друзів) з країн ЄС, Росії, Бразилії, Китаю та ін.

У файлах були виявлені офшори прем'єр-міністрів Ісландії і Пакистану, короля Саудівської Аравії, президента України, дітей президента Азербайджану, членів сім'ї лідера Китаю Сі Цзіньпіна, батька прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона, музиканта Сергія Ролдугина, підприємців Аркадія і Ігоря Ротенбергов та інших. Крім світових лідерів, в документах знайшлися офшори міжнародних злочинців і людей, пов'язаних з наркоторговцями і терористами.

Документи Mossack Fonseca про бенефіціарів офшорних компаній, які потрапили в пресу, ймовірно, були розголошені колишньою співробітницею Mossack Fonseca, повідомив в своєму блозі фінансовий консультант Кеннет Ріджок з посиланням на джерела в Панамі. За даними джерел, під підозру потрапила колишня співробітниця Mossack Fonseca, яка мала інтимні стосунки з партнером реєстратора.

Серед найбільш відомих робіт Стівена Содерберга - художні фільми "Трафік", "11 друзів Оушена", "12 друзів Оушена" і "13 друзів Оушена". Режисер є лауреатом "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю, а також всесвітніх премій "Оскар" і "Еммі".

Нагадаємо, перший український фільм у жанрі фентезі вийде у прокат наприкінці року.