ru ua

Достатність капіталу по банківській системі виросла до 9,9% у жовтні

Достатність капіталу по банківській системі виросла до 9,9% у жовтні Фото: Національний банк України

За даними НБУ, на поліпшення нормативу вплинуло збільшення регулятивного капіталу

Норматив достатності капіталу по банківській системі України в жовтні зріс з 7,09% до 9,9% Без обліку неплатоспроможних банків, показник сягнув 11,7%, повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

У повідомленні говориться, що на поліпшення нормативу вплинуло збільшення регулятивного капіталу. За жовтень показник в цілому по системі зріс на 27,8 млрд гривень.

Крім того, у жовтні відбулося збільшення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними банками особам (Н9) з 38,6% до 46,36% при нормативному значенні не більше 25%. На динаміку вплинуло зростання показника "Сукупна заборгованість за строковими і простроченими депозитами, кредитами,... банку пов'язаних з ним осіб" на 19,3 млрд гривень.

У жовтні також відбулося зростання показників ліквідності: миттєвої ліквідності з 61,26% до 79,64%, поточної ліквідності - з 69,33% до 80,59% і короткостроковою - з 83,80% до 88,30%.

У НБУ відзначають, що динаміка нормативів свідчить про початок стабілізації на банківському ринку. Також очікується, що до кінця 2015 р. ряд банків з першої двадцятки, діагностика яких показала недостатність капіталу, повинен затвердити план врегулювання цієї ситуації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ посилить вимоги до небанківським "обмінників".