Динаміка фінрезультатів KSG Agro стала наслідком ефективної стратегії розвитку, - аналітик

Динаміка фінрезультатів KSG Agro стала наслідком ефективної стратегії розвитку, - аналітик
Фото: Віталій Шапран

Експерт прокоментував результати роботи агрохолдингу

Збільшення чистого прибутку KSG Agro за підсумками 9 місяців 2017 р. стало наслідком правильно обраної стратегії розвитку, в основі якої – фокус на свинарстві, розвиток експорту і підвищення ефективності бізнес-процесів. Так прокоментував результати роботи агрохолдингу у січні-вересні 2017 р. головний аналітик рейтингового агентства "Експерт-рейтинг" Віталій Шапран.

Відповідно до фінансового звіті холдингу, опублікованого на Варшавській фондовій біржі, за 9 місяців 2017 р. чистий прибуток KSG Agro зріс в 3,4 рази — до 7,03 млн дол. Для порівняння: за аналогічний період минулого року він склав 2,05 млн дол. 

Згідно з документом, виручка від реалізації продукції зросла на 14%, склавши 17,23 млн дол., у той час як за 9 місяців 2016 р. вона не перевищувала 15,09 млн. дол.

У перші три квартали 2017 р. агрохолдингу вдалося досягти високої динаміки валового прибутку, яка склала 10,84 млн дол. А зростання операційного прибутку склало 29% — до 10,7 млн дол.

На думку Віталія Шапрана, динамічне збільшення всіх ключових показників KSG Agro стало наслідком фокусуванні на свинарстві – галузі, де компанія має конкурентне майно і де створюється агропромислова продукція з високою доданою вартістю. Завдяки зростанню обсягів продажу свиней і свинини з 3, 9 млн дол. до 5,4 млн дол. зросла виручка від реалізації продукції, а відповідно і чистий прибуток.

Експерт також назвав другий основний чинник підвищення ефективності діяльності агрохолдингу, про який свідчить звіт KSG Agro - зниження операційних витрат і витрат на обслуговування кредитів завдяки їх реструктуризації. "За моєю оцінкою, всі ці фактори в сукупності вплинули на зниження видаткової частини холдингу на 900 тис. дол.", - зазначив Шапран.

"На позитивну динаміку фінансового результату холдингу також вплинуло зменшення втрат від курсових різниць - з 3,2 до 1,2 млн дол, що досягнуте, у тому числі, за рахунок зростання експортної виручки холдингу", - вважає він.

Таким чином, на думку аналітика, концентрація на свинарстві, розвиток експорту зернових і свинини, а також підвищення ефективності бізнес-процесів дозволили KSG Agro істотно збільшити всі ключові фінансові показники діяльності.

Як відомо, KSG Agro – один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу включені в лістинг Варшавської фондової біржі.

Основною діяльністю KSG Agro є обробка землі, виробництво сільськогосподарських культур і свинарство.

У вересні 2014 р. KSG Agro презентувала нову стратегію розвитку. В її основі – пріоритетний розвиток свинарської галузі, переробки, борошномельного виробництва та виробництва біопалива.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся