ua en ru

З активів страхових компаній за 15 місяців виведено фіктивних цінних паперів на 9 млрд гривень

З активів страхових компаній за 15 місяців виведено фіктивних цінних паперів на 9 млрд гривень Фото: з активів страховиків виведено фіктивних цінних паперів на 9 млрд гривень

Загальна вартість активів страхових компаній скоротився на 13,6%

З активів страхових компаній протягом 2015 - I кварталу 2016 виведено фіктивних цінних паперів на 9 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Нацкомфінпослуг.

Згідно з даними комісії, обсяг акцій у структурі активів страхових компаній, що входять в інвестиційні портфелі, протягом 2015 знизився з 18 млрд гривень до 11,9 млрд гривень. Такі дані були отримані за результатами аналізу річної звітності 2015 року 319 страхових компаній. За результатами I кварталу 2016 тенденція до зниження продовжилася, частка акцій скоротилася до 8,9 млрд гривень.


Як наголошується в повідомленні, зниження частки акцій в інвестиційних портфелях відбулося за рахунок переважно виведення з портфелів цінних паперів, які мали ознаки фіктивних. Відповідно і скоротився перелік емітентів акцій та облігацій, якими володіли страховики, до 520.

Лідерами по виведенню з активів страхових компаній стали цінні папери таких емітентів:

ЗАТ "Завод Радар" (-650 млн гривень),

ЗАТ "Новьюенерго" (-550 млн гривень),

ПАТ "Еліт Інвест Проект" (-535 млн гривень),

ЗАТ "Прометей-Телеком" (-455 млн гривень),

ПАТ "ЗНВКІФ "Інвестиції плюс"(-284 млн гривень).

Різке скорочення частки в цінних паперах позначилося на загальній вартості активів страхових компаній, яка за станом на кінець 2014 року становила 70,3 млрд гривень, а на кінець 2015 року – 60,7 млрд гривень (-13,6%). Однак, пояснюють у комісії, таке різке зниження частки фіктивних цінних паперів у портфелях страховиків поліпшило якість самих портфелів, зробивши їх більш привабливими.

У той же час, на тлі очищення інвестиційних портфелів мали місце зворотні процеси виведення коштів за допомогою інструментів фондового ринку, зокрема через акцій корпоративних венчурних фондів. Протягом вказаного періоду частка таких цінних паперів значно зросла в активах страхових компаній

ПАТ "ЗНВКІФ "Прибутковий актив" (+480 млн гривень),

ПАТ "ЗНВКІФ "Резолют" (+44,5 млн гривень),

ПАТ "ЗНВКІФ "Авантаж" (+37 млн гривень),

ПАТ "НВКИФ "Ратибор"(33,5 млн гривень).

Як повідомлялося, Нацкомфінпослуг скасувала обов'язкове підтвердження зміни назви або місцезнаходження для юросіб.