AGROPORT 2015: підсумки "східноєвропейського Ганновера"

15-17 жовтня 2015 року в Харкові з успіхом пройшов II Міжнародний форум AGROPORT - єдиний український агрозахід поточного року, включений в календар ООН. Як повідомлялося раніше, AGROPORT-2015 організовано за ініціативи Групи DCH Олександра Ярославського, за підтримки ХОДА і Харківського тракторного заводу. Цього разу форум зібрав на своєму майданчику понад 7 тисяч учасників і гостей.

Статистика. Порівняно з минулим роком AGROPORT значно "виріс" у всіх відносинах. По-перше, територіально: крім авіаційного ангару Міжнародного аеропорту "Харків", заходи форуму також проходили в готелі Premier Palace Hotel Kharkiv5* і на демонстраційних полях ХТЗ. Загальна площа всіх платформ склала 117 000 кв. м, що на 1571% більше ніж у 2014 році (25 000 кв. м).

У AGROPORT-2015 взяли участь більше 250 компаній з 12 країн (+177%), понад 140 спікерів (+180%), було проведено понад 22 заходів (+214%). Події форуму висвітлювали понад 100 представників 50 провідних вітчизняних ділових, суспільно-політичних і спеціалізованих ЗМІ. За рахунок онлайн-трансляцій загальна аудиторія форуму зросла на 10%.

Програма. День перший. Програма AGROPORT-2015 була розділена на три основні тематичні блоки: День агробізнесу (15 жовтня), День ґрунтів (16 жовтня), День поля (17 жовтня). Символічну червону стрічку 15 листопада перерізали Олександр Ярославський, власник і президент DCH (№ 7 рейтингу Forbes Ukraine) і губернатор Харківщини Ігор Райнин.

День агробізнесу почався з IV Східноукраїнського агрофоруму "Еволюція агробізнесу в умовах відкритого ринку", який вдруге проводиться в рамках AGROPORT за ініціативи і під патронатом юридичної фірми ILF ("Інюрполіс").

"Сьогодні міста Харкова немає на карті європейських транспортних коридорів і такі майданчики, як Східноукраїнський агрофорум і AGROPORT, дадуть потужний імпульс до того, щоб заповнити цей пробіл, і до виходу малого і середнього агробізнесу регіону на міжнародні фінансові та товарні ринки" - повідомила Тетяна Гавриш, координатор Східноукраїнського агрофоруму, керуючий партнер Юридичної фірми ILF.

В рамках форуму пройшло 6 секцій за участю 57 експертів з України, США та Європи. Основними темами для обговорення стали застосування енергоефективних технологій у сільському господарстві, використання передового досвіду польських сільгоспвиробників, управління ризиками 2015 року в агробізнесі, а також використання світових фінансових інструментів в українському АПК .

Один зі спікерів форуму, директор департаменту корпоративних продуктів та партнерства "Райффайзен Банк Аваль" Руслан Співак зазначив, що фінансування агросектору має перспективу поновитися у разі прийняття адекватних державних рішень, що стимулюють цей процес. Під час форуму також відбулася зустріч з найбільшим інвестором Центральної та Східної Європи - Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Говорили про можливості і перспективи виходу українського малого та середнього агробізнесу на нові ринки збуту за підтримки ЄБРР. "У цьому році фінансування стало доступним для малих і середніх підприємств, оскільки ЄБРР знизив суму кредитування до 1 млн євро", - зазначила Марина Ісмаїла, керівник регіонального напрями фінансового розвитку малого та середнього бізнесу ЄБРР.

"ЄБРР працює як з підприємствами, які вже експортують і хочуть розширити ринки збуту, так і з тими, хто тільки планує виходити на зовнішні ринки", - у свою чергу повідомила Катерина Рігг, менеджер національної програми Консультації для малого бізнесу в Україні, Група з фінансування та розвитку МСБ, ЄБРР.

Також у перший день форуму пройшли дві секції з німецькою участю: панель, присвячена презентації німецького інструменту з розвитку агробізнесу "Fit for partnership with Germany", і зустріч за підтримки Генерального консульства Федеративної республіки Німеччина в м. Дніпропетровськ, яка зачіпала глобальні питання роботи агробізнесу в умовах економіки України, що транспормується.

В ній, зокрема, взяли участь делегати німецької економіки в Україні та експерти Продовольчої сільськогосподарської організації ООН FAO, а також представники німецьких компаній-лідерів інновацій Basf і Bayer, які відкривають для українських фермерів нові можливості для розвитку і кооперації. Крім того, в цьому блоці відбулася презентація міжнародного проекту Global Ukraine Foundation, основна мета якого, за словами його координатора Віолетти Москалу, полягає у всебічній підтримці України і, зокрема, українського бізнесу, з допомогою інструментів народної та бізнес дипломатії.

Програма. День другий. У рамках другого дня форуму обговорювалися механізми ефективного використання і захисту ґрунтових ресурсів України, впровадження почвосберегающих технологій, інструментів для ефективного фермерства, особливості виробництва органічної сільгосппродукції і т. д. Пізнавальним доповненням до основної програми стала виставка зразків українських ґрунтів, організована Інститутом ґрунтознавства та агрохімії ім. А. Н. Соколовського. Також на форумі працювала виїзна лабораторія, де можна було провести аналіз ґрунтів. Ця ініціатива викликала великий інтерес українських фермерів.

Подією другого дня, безумовно, стала презентація підсумків проекту Agro Tour - ноу-хау AGROPORT-2015. Протягом декількох місяців команда проекту зустрічалася з фермерами по всій Україні і зібрала унікальний інформаційний матеріал, частина якого лягла в основу циклу документальних короткометражних фільмів. 16 жовтня відбулася їхня презентація (всього на показі продемонстрували 27 короткометражок), а також церемонія нагородження фермерів, які брали участь у проекті (11 господарств).

Учасникам та переможцям вручили пам'ятний символ проекту - Колесо Agro Tour. Серед інших призів - сертифікат на рекламу на порталі Fermer.ru на суму 100 000 грн (його володарем стало фермерське господарство Mangalica Ukraine), дисконтні сертифікати від компаній NISSAN і Volkswagen, ліцензії на ПЗ від компанії Datalab Agro AG та багато іншого.

Програма. День третій. Третій день AGROPORT-2015 - День поля - ознаменувався презентацією ще одного ноу-хау форуму цього року - проекту AGRO Drive Show. На демонстраційних полях генерального спонсора форуму, ХТЗ, пройшли змагання з участю сільгосптехніки в декількох дисциплінах, у тому числі зі спортивної оранці. Переможцем у загальному заліку і володарем головного призу шоу - трактора ХТЗ-24021, став Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенко.

Приз вручив генеральний директор ХТЗ Владислав Губін. Крім того, за підсумками змагань в рамках AGRO Drive Show з ініціативи Владислава Губіна планується сформувати команду для участі в змаганнях зі спортивної оранці - поки що на рівні України. Крім видовищних виступів сільгосптехніки уваги гостей AGRO Drive Show також були представлені автомобільні тестдрайвы.

Відкриттям дня стала презентація без перебільшення революційного спільного проекту ХТЗ і компанії "Автоэнтерпрайз" - электротрактора на базі серійної моделі ХТЗ-3512. На сьогоднішній день новий трактор не має аналогів не тільки в Україні, але і в світі. Він обладнаний батареями потужністю 40 кВт і двигуном 40 кінських сил. Електропривод потужністю до 20 кВт (при пікових навантаженнях - до 45 кВт) дозволяє виконувати роботи протягом восьми годин. Приємним сюрпризом для гостей AGRO Drive Show стала можливість випробувати це диво сучасної техніки в дії: будь-який бажаючий за наявності прав міг взяти участь у тест-драйві унікального трактора.

За численними відгуками учасників та гостей AGROPORT-2015 став подією міжнародного масштабу. І, на думку експертів, має всі шанси в найближчому майбутньому закріпити за собою статус "східноєвропейського Ганновера" - за аналогією з найбільшим галузевим форумом Hannover Messe.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся