ua en ru

"80% передчасних інфарктів": Супрун назвала несподівані причини серцевих захворювань

"80% передчасних інфарктів": Супрун назвала несподівані причини серцевих захворювань Ілюстративне фото (pixabay.com)

29 вересня відзначають Всесвітній день серця. У зв'язку з цим, Супрун опублікувала тематичний пост

29 вересня, щорічно вся планета відзначає Всесвітній день Серця. Виконуюча обов'язки голови Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун нагадала про це на своїй сторінці в Facebook і розповіла, як слід піклуватися про життєво важливий орган - серце.

"80% передчасних інфарктів": Супрун назвала несподівані причини серцевих захворювань

Скріншот кадру з відео в публікації (facebook.com/ulanasuprun)

Своє повідомлення чиновниця з початку важливого нагадування: "У кожному з нас є потужний двигун, який щодня заряджає на нові досягнення, дає тілу енергію і допомагає не зупинятися незважаючи ні на які перепони. Це - наше серце! Але парадокс в тому, що дуже часто про менш важливих двигуни, таких як в автомобілях, люди піклуються ретельніше, ніж про себе. Пропоную сьогодні, у Всесвітній День Серця, знайти кілька хвилин і подумати, чи добре ви піклуєтеся про своє двигуні, і чи не варто зробити йому техогляд".

Супрун підкреслила, що 80 % передчасних інфарктів і інсультів можна запобігти за допомогою здорового способу життя і звичайно ж своєчасного звернення до фахівця. Як правило, серцево-судинні захворювання виникають не відразу, а причинами є надмірна вага, підвищений артеріальний тиск, і шкідливі звички: паління і вживання спиртних напоїв, а ще низька фізична активність, неправильне харчування.

"Замініть ці фактори на їх здорову альтернативу і регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря!" – порекомендувала Уляна Супрун.

Також в публікації Супрун порадила запам'ятати основні симптоми загрозливих станів, зокрема, інфаркту та інсульту, щоб своєчасно викликати "швидку", якщо буде потрібно.

"Дізнайтеся, куди звертатися за допомогою при підозрі на серцево-судинне захворювання, які аналізи та обстеження пов'язані із захворюваннями серця і системи кровообігу оплачує держава, і який шлях повинен пройти пацієнт від першого виявлення хвороби до повного одужання", - зауважила в. о. Міністра охорони здоров'я.

Як зазначила чиновниця, в Україні зараз розвивається система регіональних кардіоцентрів, обладнаних сучасним ангіографічні обладнанням.

"В цьому році вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда в критичній ситуації може отримати стент безкоштовно", – сказала в повідомленні Уляна Супрун.

Крім того, люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати безоплатно або у рази дешевше ліки за програмою "Доступні ліки".

"Бережіть своє серце! Збереження цієї інформації - вже перший крок турботи про його здоров'я", - підсумувала чиновник.

"80% передчасних інфарктів": Супрун назвала несподівані причини серцевих захворювань

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Світовий день серця

У кожному з нас є потужний двигун, який щодня заряджає на нові досягнення, дає тілу енергію та допомагає не спинятися попри будь-які перепони. Це — наше серце! Але парадокс в тому, що дуже часто про менш важливі двігуні, як в автомобілях, люди дбають ретельніше, ніж про себе. Пропоную сьогодні, у Світовий День Серця, знайті кілька хвилин та подумати, чи добре ви дбаєте про свій двигун і чи не варто зробити йому техогляд? 80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря. Серцево-судинні захворювання зазвичай виникають через надлишкову вагу, підвищений артеріальний тиск, куріння та вживання алкоголю, низьку фізичну активність, нездорове харчування. Замініть ці фактори на їхню здорову альтернативу та регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря! Є ятайте основні симптоми загрозливих станів, зокрема, інфаркту (https://goo.gl/zZi3SY) та інсульту (https://goo.gl/tGfGjU), щоби вчасно викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Дізнайтеся, куди звертатися по допомогу при підозрі на серцево-судинне захворювання, які аналізи та обстеження із захворюваннями серця та системи кровообігу сплачує держава і який шлях має пройти пацієнт від першого виявлення хвороби до повного одужання: https://goo.gl/AnojkL. В Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням, а цьогоріч вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно (https://goo.gl/116JVD). Також пацієнти з хронічними серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати безоплатно або у рази дешевше ліки за програмою "Доступні ліки": http://moz.gov.ua/dostupni-liki. Бережіть своє серце! Збереження цієї інформації — вже перший крок турботи про його здоров'я. #WorldHeartDay

Опубліковано Уляна Супрун Субота, 29 вересня 2018 р.

Відео з публікації Супрун (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, Уляна Супрун нещодавно розповіла про ефективність Бадів.

Також раніше ми повідомляли про те, що дієтолог озвучила список "продуктів-антидепресантів", які допоможуть врятуватися від осінньої хандри.

А ще писали про те, що Супрун розповіла, як тварини впливають на здоров'я дітей.

Відео: РБК-Україна