ru ua

Стало відомо, коли українці зможуть спостерігати "жовтневі" зорепади

Стало відомо, коли українці зможуть спостерігати "жовтневі" зорепади Фото: колаж РБК-Україна

Зорепад Драконіди має свою "родзинку" завдяки червоно-жовтому забарвленню

Відео: youtube.com/ScienceCasts: Draconid Meteor Outburst

У цьому місяці одразу два метеорні дощі - Оріоніди та Драконіди - досягнуть максимуму своєї дії. Пік активності першого припаде на 21 жовтня, тоді в небі пролітатиме до 25 метеорів на годину, повідомили у nat-geo.

Спостерігати за зорепадом любителям астрономічних явищ краще в досвітні години в районі з ясним темним небом. При хороших погодних умовах та ясному небі можна побачити до 25 метеорів на годину, а в середньому – приблизно до 15 метеорів на годину.

Зазначимо, що зорепад Оріоніди розпочався 2 жовтня і триватиме до 7 листопада.

Додамо, що зорепад Оріоніди відносять до середніх за величиною метеоритним потоків. Оріоніди - це рой метеорних тіл, які двічі на рік зустрічається із Землею, навесні і восени. При спостереженні з Землі здається, що метеори вилітають з цього сузір'я. Цей метеорний потік пов'язаний із кометою Галлея, яка останній раз пролітала повз Землі ще в 1986 році.

Стало відомо, коли українці зможуть спостерігати "жовтневі" зорепади

Фото: Зорепад (flickr.com mLu.fotos)

Зорепад Драконіди має свою "родзинку" завдяки червоно-жовтому забарвленню, оскільки метеори розлітаються зі швидкістю близько 20 км/с.

Спостерігати його краще всього в передранкові години в районі з ясним темним небом, 8 і 9 жовтня, а кращим часом вважається проміжок між 4 і 5 ранку.

Як астрономи очікують, буде до 10 метеорів на годину.

Стало відомо, коли українці зможуть спостерігати "жовтневі" зорепади

Фото: Зорепад (apod.nasa.gov)

Як писав Styler, 6 та 7 жовтня в Україні очікуються сильні магнітні бурі. За інформацією фахівців, в найближчу суботу буря очікується слабка, а ось в неділі вона посилиться. Також 7 жовтня висока ймовірність сильного магнітного шторму.

Раніше ми повідомляли про те, що астрологи навчили правильно загадувати бажання під час весняного зорепаду Лириды. Фахівці з астрології стверджують, що якщо правильно загадати бажання під час зорепаду, в період нового Місяця, то можна притягнути у своє життя гроші і любов.

Нагадаємо, що в минулому році українці спостерігали зорепад Оріоніди в ніч з 20-го на 21-е жовтня.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна