ua en ru

Як вивчити англійську мову? Кращі методики, які дійсно працюють!

Вивчення англійської мови починається з необхідності або з бажання отримати нові знання в цій сфері, після цього мова йде про вибір методики, яка дозволить добитися поставлених цілей. Вивчення будь-якої мови передбачає його освоєння на фонетичному, лексичному і граматичному рівнях. Які ж методики варто розглянути? Радять фахівці школи Silver Travel:

Всебічне занурення в мову

Звичайно, думати англійською відразу ж не вийде, але можна себе оточити всім, що з ним пов'язано. Чим більше з нижчеописаних варіантів буде задіяно одночасно, тим швидше рівень знань відчутно підвищиться:

Перестаньте дивитися серіали в озвучці, дивіться їх в оригіналі! Почати можна з відео, які доповнені російськими субтитрами (але не читайте весь час, слухайте мова). Якщо ж база для вивчення мови вже є, то оптимальним варіантом будуть англійські субтитри. Це саме можна сказати і до фільмів. Щоб атмосфера занурення в мову була хвилюючою і чарівною, то почати можна з улюблених кінокартин, які ви не один раз дивилися на рідній мові.
Складайте плани справ і замітки англійською. Ви будете задіяти вивчену раніше лексику, шукати нові слова і практикувати граматику. Тепер це займе більше часу, але така корисна звичка дозволить вивчати мову навіть тоді, коли часу на вправи і підручники немає.
Спілкуйтеся з іноземцями. Сьогодні для цього не обов'язково їхати в іншу країну, хоча в програмі Work and Travel рівень англійської підвищиться в будь-якому випадку! В Америці спілкування з носіями англійської (хоч і американського його варіанти) буде на кожному кроці, тому на таку можливість побачити світ і познайомитися з новими людьми обов'язково варто звернути увагу. Однак спілкування на іноземних форумах і на тематичних сайтах також має місце бути. Там є багато бажаючих допомогти вам з вивченням англійської мови, чому б не скористатися цим?
Вибирайте англійську мову в телефоні в якості основного. Це найпростіший спосіб трохи звикнути до нього без тимчасових і грошових витрат.
Слухайте аудіоуроки по шляху на навчання або на роботу. Їх можна підібрати залежно від рівня і переваг в побудові занять.
Упор на систематичні заняття по хорошому підручником

Якщо ж ви налаштовані на тривалу і копітку роботу «за партою», то насамперед слід підібрати підручник. Не дивіться в бік радянських видань, адже саме вони славляться великою кількістю однотипних вправ, які відбили бажання вчити англійську у тисяч студентів. Кращим вибором стануть підручники іноземних видань. Можна підібрати одну книгу, в якій буде зроблений упор на всі мовні аспекти (в таких підручниках в комплекті повинен йти диск, що дозволяє самостійно займатися фонетикою), і одну з граматикою.

Важливо: підручники повинні бути англійською мовою (пояснення завдань і граматичні правила не повинні бути винятком).

Щоб правильно розподілити свої сили при самостійному вивченні англійської, необхідно виділити дні (4 рази на тиждень буде достатньо), і серед них половину присвятити роботі з основним підручником, а другу половину - граматиці.

Гарним доповненням в такій методиці буде читання книг в оригіналі. На початковому рівні вивчення мови оптимальним варіантом буде читання по методу Іллі Франка, де нова лексика вводиться поступово. У такій методиці представлені багато шедеврів класики зарубіжних письменників.

Грамотний викладач, мовні курси та розмовні клуби

Якщо не хочеться вчити мову самостійно, а подорожувати в Майамі та інших містах США без мовного бар'єру дуже хочеться, то можна довіритися в руки професіоналів.

Репетитор або мовні курси? Все залежить від ваших цілей. З бажанням швидко заговорити все-таки більше підійдуть мовні курси, так як там на кожному занятті обговорюються ті чи інші теми, а всі учні беруть участь в обговоренні. Репетитор ж ретельно розбирає кожен аспект, але розмовна мова не ставиться на перше місце.

Розмовні клуби (особливо, з носіями англійської) - це відмінне доповнення до будь-якого з обраних варіантів. Там можна почути живу мову і подолати страх говорити.

Незалежно від того, яку методику виберете ви, варто пам'ятати про правила вивчення будь-якої мови - це бажання і регулярність. Перша методика підходить для тих, хто не бажає прив'язуватися до рамкам типових занять і підручниками. Її можна приміряти кожен день, вибираючи більш кращі варіанти. Друга - це стандартний варіант самостійного вивчення мови, який вимагає посидючості і наявності мотивації. Третя передбачає заняття з викладачами і мовну практику, що в цілому дозволить досягти гарного результату.