ua en ru

Вологомір портативний - різновиди, сфера застосування, особливості принципу роботи

Прилад вологомір необхідний у ситуаціях , коли важливо точно знати рівень вологості повітря або твердого матеріалу. Як і випливає з назви пристрою , гігрометр - прилад , який потрібно для визначення рівня вологи.

Ситуації , в яких не можна обійтися без вологоміра

Наприклад , побутової вимірювач вологості - пристрій , від якого залежить самопочуття мешканців квартири , в якій дерев'яні рами замінили на пластикові . У квартирах з пластиковими вікнами помітно підвищується вологість - повітря перенасичений випарами.

У такому середовищі комфортно бактеріям і цвілевих грибків : для їх процвітання потрібна саме такий мікроклімат у приміщенні - вони відмінно розмножуються в умовах підвищеної вологості у поєднанні з достатньою кількістю тепла. Шкідники здатні вражати практично всі органи людини , призводять до розвитку алергічних реакцій , бронхіальної астми.

До того ж доведено , що при підвищенні вологості процеси відновлення клітин сповільнюються. Іншими словами, чим більше вологи « розчинено » у повітрі , тим швидше старіє шкіра. Контроль над рівнем вологості необхідний для нормального самопочуття ! Вважається , що оптимальними показниками будуть :

• 50-65 % - у холодну пору року ;

• 60-75 % - в літні місяці.

Важливий момент : у квартирі з дерев'яним паркетом або дорогими меблями з натуральної деревини потрібно підтримувати вологість на стабільному рівні. Фахівці рекомендують дотримуватися показника в 50-55 % - у такому повітрі дерев'яні поверхні не перенаситив вологою і не розтріскаються від її нестачі .

Надмірна сухість повітря також може позначитися негативно на самопочуття - у першу чергу неприємний пересушене повітря малюкам , літнім людям . Актуальним прилад , таким чином , стає з початком опалювального сезону - радіатори , електронагрівачі , теплові гармати відмінно сушать повітря . У сухому повітрі слизові оболонки починають пересихати , від цього знижуються їх захисні функції. При критично низькому рівні вологості (менше 30 %) йдеться про більш грізні наслідки , ніж легка інфекція - починаються проблеми з потовиділенням і терморегуляцією .

Принцип роботи вологоміра

За великим рахунком , не так уже й важливо знати особливості пристрою приладу - виробники створили чимало видів пристроїв для визначення рівня вологості в приміщенні.

При цьому побутові моделі нічим не відрізняються від своїх промислових побратимів - від вологомірів для деревини , наприклад. До слова , побутові прилади позбавлені деяких функцій - вони не « повідомляють » звуковим або світловим сигналом про те , що допустимі показники перевищені , побутові вологоміри можуть не передбачати можливості підключення до ПК.

Зі своїми функціями прилад справляється - справно вимірює і виводить на екран актуальні показники , інформуючи господарів про необхідність внести корективи в мікроклімат. Для отримання відомостей в приладі передбачені датчики - саме вони вловлюють можливі зміни в повітрі і нагадують про необхідність провітрювання або ж розпилення рідини в приміщенні.