В Україні підвищили ціни на окремі продукти

НовиниІнше    24.12.2012 - 10:23

Експерти обіцяють «стоп» цін на овочі, здешевлення борошна і подорожчання м'яса та фруктів.

Потепління, обіцяне синоптиками вже завтра-післязавтра, утримає ціни на овочі та картоплю, а ось апельсини-мандарини і м'ясо, навпаки, підуть вгору через наближення свят, вважають експерти «Сегодня». Як і прогнозував аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Ігор Стрелюк, через двотижневих морозів і снігопадів «другий хліб» подорожчав в торгових мережах з 2-2,5 грн / кг до 3,5-4. Аналогічна ситуація з морквою, буряком і капустою. Так, наприклад, білокачанну продають по 1,8 грн / кг (було 1,4-1,5), буряк і моркву - по 2,7-3. Стрелюк роз'яснив, що ціна овочів зростає приблизно на чверть через те, що в морози їх перевозять у нагрітих фурах, а не у відкритих вантажівках.

«Ціни на овочі все ж будуть повільно зростати, адже кожен день їх собівартість збільшується через витрати на зберігання, - говорить директор інформкомпаніі« ПроАгро »Микола Верницький. - Варто очікувати, що щомісяця кожен компонент борщу додасть 10-15 коп. / Кг. Яблука можуть дорожчати на 40-50 коп., А підгнилий «2-й сорт» потім виставлять зі знижкою ». Це означає, що картоплю будемо купувати в січні по 2,5-2,8 грн / кг, морква і буряк - по 3,1-3,2, цибулю - по 2,2-2,3 грн / кг, а наші яблука не по 6,5-7, як зараз, а по 8-9.
Втім, торговці обіцяють ціну не підвищувати, а навпаки, робити розпродажу, За словами топ-менеджера «Фуршету» В'ячеслава Говорухи, їм вигідніше продати дешевше, але отримати дохід з обороту, ніж витрачатися на зберігання. З ним згодна і експерт консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник, але це стосуватиметься лише овочів і, можливо, вітчизняних яблук, які довго не зберігаються. А ось апельсини-мандарини перед Новим роком, навпаки, подорожчають на хвилі купівельного ажіотажу. До речі, іспанські мандарини вже в деяких мережах продають по 18 грн / кг (було по 16), єгипетські - по 15 (були 13-14). Зате не дорожчатимуть крупи, цукор і борошно - їх достатньо. Наприклад, ціна на гречку збережеться 8-9 грн / кг (в маркетах є на вагу навіть по 7).

Колесник також радить запасатися цукром для літніх консервацій, зараз він найдешевший, на вагу можна купити за 5,4-5,6 грн / кг. Борошно брати прозапас не варто, в ній заводяться жучки, а ціна навряд чи виросте: кіло і так стоїть 4,8-5 грн кг, це вдвічі дорожче, ніж в опті. «Попит падає, пекарі беруть борошно за фіксованими цінами з Держрезерву та аграрного фонду, тому на прилавках ціни залишаться тими ж, а то і впадуть ще на 20-30 коп. / Кг», - вважає Верницький.

М'ЯСО. На жаль, новорічного зростання цін на м'ясо не уникнути, незважаючи на те, що пропозиція стало більше. «У мороз м'ясо зберігається довше, та й до Різдва, коли закінчиться піст, його разметут, тому свинячу вирізку на ринку можуть продавати і по 70 грн / кг, а сало по 45-50», - вважає Колесник.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top