ua ru

У МОН не підтримали ідею Азарова про випускників в селі

Прем'єр Микола Азаров дав доручення Міносвіти залучати на вчительську роботу молодь , а також запропонувати такі зміни до закону , які зобов'яжуть студентів -бюджетників педвузів відпрацьовувати якийсь час у школах. Він сказав , що зараз близько 80 тис. педагогів пенсійного віку продовжують роботу (кожен п'ятий) . І , мовляв , якщо вони підуть на заслужений відпочинок , вчити дітей буде просто нікому.

Студентка педуніверситету ім . Драгоманова Наталія Романюк каже , що з її групи вже на першому курсі хочуть працювати за фахом менше половини. «Напевно відправляти бюджетників працювати на 2-3 роки до школи - правильно , - каже вона. - Мене не лякає маленька зарплата , хоча , якщо чесно , сподіваюся , що за час мого навчання вона зросте до 4-5 тис. грн. Хотілося б , щоб молодих вчителів відправляли на курси за кордон ». А випускниця столичного педвузу Інна Ушин вважає , що програма не допоможе втримати випускників. «Хто любить дітей , той давно знайшов своє місце репетитором або в приватній школі . Я працюю архіваріусом у приватній компанії і заробляю близько 7 тис. грн. Це майже три зарплати вчителя . І якби мене змусили відпрацьовувати , то я б взяла довідку про наявність у мене хвороби , яка не дозволяє працювати з дітьми » , - розповіла Інна.

У МОН пояснюють: навіть тим , хто хоче працювати з дітьми після навчання , зараз важко влаштуватися через відсутність вакансій . Мова йде в першу чергу про невеликих населених пунктах. «Кількість дітей зменшується з кожним роком , а вчителів - майже не змінюється , - каже директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько. - Вчителі пенсійного віку не мають гідної пенсії , щоб піти з роботи ». Крім того , за словами Єресько , молодь вже залучають в освіту.

«Є одноразова допомога випускникам , які на три роки укладають контракт з навчальним закладом (у 2012 -му - 5590 грн , цього року буде майже 5800. - Авт. )». Що стосується зобов'язалівки для бюджетників , то , на його думку , краще підвищити пенсії вчителям і таким чином стимулювати їх вихід на пенсію. Так , вчительці однієї зі столичних шкіл Ніні Омелянівні - 65 , а вона не вирішується піти на пенсію : «У мене стажу 37 років , а пенсія - 1700 грн. На такі гроші залишиться тільки сидіти на лавочці біля дому » .