У Києві відчутно підвищать ціни на проїзд

Через місяць в Києві тарифи на проїзд у громадському транспорті піднімуться до 3 грн . Тобто у всьому наземному транспорті ( автобусах , тролейбусах , трамваях , фунікулері та міській електричці ) , а в метро - на третину . Влада запевняє , що змушені піти на непопулярний крок через неможливість платити зарплату транспортникам , а також через труднощі , які виникли при впровадженні електронного квитка. Але джерела запевняють: таке рішення викликане внутрішньою боротьбою в мерії.

Учора в мерії ніхто навіть не підозрював про те , що вже є проект рішення про підвищення тарифів на проїзд до 3 грн . « Як грім серед ясного неба! Всі обговорюють впровадження електронного квитка з січня 1, а тут - таке " , - дивувалися співробітники . Хоча , якщо поглянути з боку , то схоже , що це добре спланована гра. У кулуарах Київради говорять , що рішення стало результатом внутрішньої боротьби чиновників. А причина - грошові потоки . Керівництво метрополітену не раз заявляло про те , що виступає проти запровадження нової системи оплати проїзду . Адже в такому разі зникають жетони , а на зміну їм приходить електронна система , яка враховує кількість перевезених пасажирів , а також пільговиків. І якщо раніше громадський транспорт отримував дотації з бюджету за всіх пільговиків ( які нібито їздили в метро щодня ) , то при новій системі - тільки за тих , хто реально проїхався в підземці. А вся виручка повинна була йти у бюджет - місто розплачується з метро лише за виконану роботу.

У мерії підтверджують що , причина - в керівництві метрополітену. «Трудові колективи транспортних підприємств не раз заявляли , що потрібно переглядати ціну проїзду .

Звичайно , кияни чекали зміну системи оплати на електронну, ліквідацію жетонів. Але на відміну від адекватної і більш динамічною позиції " Київпастрансу » керівництво метрополітену зайняло неконструктивну позицію , і фактично цей процес сьогодні зірваний. Через одного чиновника вся система не може страждати ... Тому ми вийшли з пропозицією оприлюднити такий проект і почати громадське обговорення. Але робота над системою єдиного електронного квитка продовжиться " , - сказав заступник голови КМДА з транспорту Михайло Костюк.

Нові тарифи на проїзд у транспорті набудуть чинності приблизно через місяць- півтора. Проект рішення на сайті з'явився вчора , 12 листопада. На його обговорення відводиться рівно місяць. Після цього він повинен бути опублікований в комунальних ЗМІ і набуде чинності .

Приватні маршрутники кажуть , що якщо громадський транспорт підніме свої тарифи , то піднімуть і вони - до 3.50-4 грн. ( Нагадаємо , коли обговорювали єдиний квиток , маршрутники хотіли підняти ціну до 5 грн Але тепер на зборах вирішили . Не більше грн 4). « Першими піднімуть ціни ті перевізники , у яких найбільше автобусів (100-200 ) » , - сказав нам директор "Політех - Авто Б » Микола Бацан . У самому " Київпастрансі» над ціною квитка на свої маршрутки ( це третина всіх) поки думають. За даними джерел , він зросте на коп 50 - від 3 до 3,50 до грн .

 У «Київпастрансі » обіцяють , що не будуть змінювати свої квитки. «Ми не будемо міняти квитки. Навіщо ? Сьогодні вони стоять 1,75 грн , завтра - 3 грн. Якщо комусь захочеться їх закупити побільше - на здоров'я » , - сказав нам голова відомства Микола Ламбуцький . Жетони в метро теж ніхто поки змінювати не буде. Так що протягом місяця кияни можуть закупити пластикові кружечки про всяк випадок.

Ми підрахували , наскільки зростуть витрати киян на проїзд. Ті , хто щодня їздив на роботу на метро і одному наземному транспорті і так само повертався , витрачав в день 7 грн. Тепер витратить на грн більше 5 - 12 грн. Якби була введена система електронного квитка , то можна було б скористатися квитком за 75 хв грн на 5 - його б точно вистачило на проїзд з однією пересадкою на двох видах транспорту. У результаті на дорогу пішло б 10 грн.

Проїзд у російських і європейських містах в рази дорожче , ніж у Києві. А наші ціни в метро тепер зрівняються з харківськими . Там одна поїздка в підземці коштує грн 3 , в наземному транспорті - 2 грн. У Дніпропетровську ціна проїзду в метро - 2 грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся