ua en ru

В Азовському морі вимерзли медузи

15 липня в Азовському морі біля селища Новопетрівка могли загинути тонни бичків, каже Георгій Корнєв, головний еколог Маріуполя. Щороку це трапляється через брак кисню у воді, коли море перегрівається.

- Наблизилися до берега на 3-5 метрів. Потім їх відігнало в море. Вітри насичують воду киснем. Зараз її температура 28 градусів. Уночі охолоджується до 15. Море залишається чисте і прозоре. За два тижні зацвітуть бурі водорості, що замулюють дно. Гниють і виділяють сірководень, поглинають кисень.

Замори трапляються по кілька разів на літо.

- Бичок - донна риба. Не йде на глибину, бо на мілководді легше дихати. Судак і пеленгас у спеку йдуть на глибини, подалі від берега. Звідти виринають, плавають під поверхнею.

Каже, раніше вчені припускали, що на замор бичка впливає комбінат Азовсталь.

- Але торік це було в районі Бердянська, за 150 кілометрів від підприємства. Риба гине навіть у гирлі Дніпра біля Каховки. Це буває у 20-х числах травня, після ікрометання.

Ослаблених самців викидає на берег. Коли підпливають на 300-500 метрів, рибу швидко виловлюють, щоб не пропала. Решта виживає, бо має чим дихати. Цьогоріч так робили на Бердянській косі у травні. Замору не відбулося, бо рибалки перехоплювали її біля берега. Зараз готові робити так само.

Від спеки також більшає медуз. Вони вже з'явилися біля пляжів Європи. Це пов'язують із виловом риби, з якою вони конкурують за їжу і кисень.

- Влітку для медуз кращі умови, коли висока температура. В Чорному морі їх багато. В Азовському вимерзли взимку. Можливо, в серпні відновляться.