Себастьян Феттель став віце-чемпіоном "Формули-1"

Гонщик команди Red Bull Себастьян Феттель став переможцем останнього цього сезону Гран-прі автогонок "Формула-1", що відбулось у столиці Об'єднаних Арабських Еміратів Абу-Дабі.

Таким чином 23-річний німець - наймолодший пілот чемпіонату - став віце-чемпіоном "Формули-1" в 2009 році.

Другим прийшов партнер Феттеля по команді, переможець попереднього Гран-прі Бразилії австралієць Марк Веббер.

Третім фінішував чемпіон цього сезону Дженсон Баттон з команди Brawn GP.

Стартуючий з першої позиції і чемпіон, що впевнено лідирував аж до 20-го кругу, минулого року Люіс Гамільтон з Mclaren не зумів завершити гонку, скрутивши в бокси із-за технічних проблем з болідом. Четвертим фінішував другий пілот BRAWN-GP Рубенс Баррікелло, а слідом за ним прийшов Нік Хайдфельд з Bmw-sauber.

Після Бразільського Гран-прі, Феттель випереджав Баррікелло всього на три очки, і таким чином 37-річний бразилець також збирався боротися за титул віце-чемпіона.

Проте, після гонок в Абу-Дабі він виявився на третьому місці цього сезону. Це четверта перемога Феттеля в нинішньому сезоні і третій раз, коли обидва пілоти Red Bull зайняли перше і друге місця разом.

Спокійна гонка

В порівнянні з останнім Гран-прі в Бразилії, коли на трасі сталося декількох спалахів і зіткнень, що призвели до аварій, гонка в Абу-Дабі завершилася без особливих випадків. Феттель прийшов першим не дивлячись на те, що він стартував з другої позиції. Британець Люіс Хемілтон стартував з поула, але він був вимушений припинити гонку на 20-ом крузі.

"Я намагався гальмувати, але машиною було дуже важко управляти. Образливо, що машина поводилася так добре останні пару днів, а тут з'явилися проблеми з гальмами, яких цього року ще жодного разу не було. Але я все-ж-таки думаю, що наша команда може пишатися тим, як добре ми виступали в кінці цього сезону", - сказав Хемілтон в інтерв'ю Бі-бі-сі.

Фернандо Алонсо з Renault фінішував 14-м. Алонсо виступив за Renault востаннє - наступного року він сяде за кермо боліда Ferrari. Його місце в Renault займе Роберт Кубіца з команди Bmw-sauber.

Кубіца підписав контракт з іншою командою тому, що BMW не виступатиме наступного року із-за проблем, викликаних світовою економічною кризою. Sauber, хоч і отримала фінансову підтримку, поки не змогла отримати місце в наступному сезоні.

Друге місце в Кубку конструкторів дісталося Red Bull, а третє - Mclaren.