Реставрація мозаїки

реставрація мозаїки

Величезна кількість людей , бажаючих замінити мозаїчну кладку інший, так як попередній варіант виглядає вже далеко не кращим чином , навіть не підозрюють , що в більшості випадків цілком можна обійтися роботами меншого масштабу . Адже якісно відреставрована мозаїка може прослужити , як мінімум , одне десятиліття.

Такий варіант роботи відмінно підійде людям , які вміють рахувати гроші і дорожать своїм часом . Тим більше що вам навряд чи доведеться наймати спеціалізований персонал , який буде займатися реставрацією . Адже реставрація мозаїки не представляє собою абсолютно нічого складного. Так що будь-який чоловік може впоратися з цим завданням самостійно.

Починати роботу слід з оцінки масштабності ушкоджень. Можливо , ваше панно з мозаїки або ж будь-який інший декор має такі пошкодження , що простіше дійсно повністю його замінити. Однак у більшості випадків звичайної реставрації буває цілком достатньо.

Після того , як ви переконаєтеся в доцільності проведення реставрації , можна приступати безпосередньо до самої роботи . Для цього вам необхідно буде очистити всі шви від розчину , що заповнює їх. Далі вам потрібно залізний скребок і яке-небудь миючий засіб, здатний якісно видалити забруднення , що утворилися на мозаїчної кладці за час її експлуатації. Ретельно очищаєте всю поверхню мозаїки від плям і забруднень. Після чого знову проводите оцінку стану , в якому дійсно знаходиться мозаїка у ванній , на кухні або в будь-якому іншому приміщенні.

Тільки після цього можна приступати до заміни пошкоджених ділянок облицювання. Пошкоджені елементи вам необхідно просто видалити. Тут вам знадобиться звичайна викрутка. Діяти слід вкрай обережно , щоб не пошкодити елементи , що знаходять по сусідству.

Після видалення старого елемента очищаєте ділянку, що звільнилася стіни від старого застиглого розчину. На його місці встановлюється новий елемент , згідно з усіма правилами обробки стіни мозаїкою.

Як тільки всі пошкоджені фрагменти мозаїки будуть замінені новими , можна приступати до заповнення швів шпаклівкою і герметиком. Не даючи розчину застигнути , за допомогою вологої губки і шпателя формуєте в них малюнок . Після цього всю стіну необхідно буде замити .

От і все , ваша робота повністю закінчена. Варто відзначити , що витрати часу на реставрацію значно менше , ніж на заміну повністю всієї обробки. Адже вам доведеться не тільки зняти всю мозаїку до останньої деталі , а й укласти нову. Для цього вам заново доведеться коригувати кожну окрему деталь , викладати потрібний вам малюнок. І все це не рахуючи вартості такої роботи . Адже кількість матеріалів , витрачений на реставрацію на порядок нижче , ніж на укладання нової мозаїки. Так що економія коштів у даному випадку очевидна навіть для людини , не особливо обізнаного у фінансових справах.

До речі , зважаючи мінімальної кількості витрачається часу даний варіант реставрації оздоблювального матеріалу - цікава в усіх відношеннях бізнес- ідея для людей, що вирішили організувати власну справу. Така нескладна робота , яка потребує від виконавця якихось особливих умінь і навичок , оплачується цілком гідно - 5-8 доларів за квадратний метр поверхні , піддавався реставрації. А з часом ви придбаєте вправність , яка ще більше скоротить час, що витрачається на виконання роботи .

Навчившись класти і реставрувати мозаїку , ви зможете не тільки зробити ремонт у своїй квартирі , але і заробити на цьому вмінні.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся