ua en ru

Проблеми української податкової системи змушують бізнесменів шукати вигідні офшорні схеми

Переклад бізнесу в офшор з метою зниження податкового завантаження - вельми ефективний спосіб збільшення рентабельності бізнесу, який не суперечить закону. Офшорна схема має свої незаперечні преімузества як для власників компаній, так і країн, в яких находятья офшори. У більшості випадків офшорні фірми - це філії основного бізнесу в країні з ліберальною податковою системою.

Проблеми української податкової та юридичної систем - головна причина перекладу бізнесу в офшори, зокрема це відноситься до банківської, лізингової, страхової та інвестиційної сфер. Привабливо виглядає і можливість переведення активів на рахунки в швейцарських чи англійських банках.

Економічна та політична нестабільність, тяжкість податкового пресу в Україні - ніяк не відбиваються на успішності бізнесу, якщо зареєструвати офшор за межами України. З іншого боку, реєстрація компанії в офшорі, або в низькоподатковій юрисдикції - на Кіпрі, в Німеччині, Люксембурзі, Швейцарії, Нідерландах, Домінікані тощо (всього 28 країн) стимулює приплив інвестицій в Україну.
Реєстрація офшорної компанії вимагає враховувати специфіку бізнесу і особливості національного податкового законодавства країни резидента та країни офшору. Так, бренди зі світовим ім'ям, провідні гравці надконкурентному мобільного ринку розміщують свої підрозділи на Тайвані і Сінгапурі. У той же час, основні ресурсомісткі виробничі потужності, орієнтовані на випуск товарів народного споживання та іграшок благополучно функціонують у країнах з дешевою робочою силою - в Китаї, у В'єтнамі і пр.
Резюмуючи, робимо висновок, що офшори забезпечують великий бізнес поруч принципово нових можливостей для розвитку, включаючи:

- Захист від політичної та економічної нестабільності;
- Здешевлення виробництва і скорочення вартості його ресурсномістких складових;
- Легальне скорочення податкових витрат;
- Гнучка реакція на зміни у податковому законодавстві країни резидента.

При експорті товару або послуги з країни через офшор ціна знижується до найменшої можливої ​​суми, потім компанія перепродає фактичному покупцеві за дійсною - у результаті весь прибуток залишається у офшорній компанії.
При імпорті товару в країну через офшор ціна звичайно занижується для мінімізації суми сплачуваних митних зборів і ПДВ, крім того необхідно враховувати митну вартість, тому що занадто низька ціна призведе до зростання податку на прибуток, а дуже висока - митних платежів. У кожному випадку можна підібрати таку ціну, при якій загальна сума платежів державі буде мінімальною. Також слід врахувати, що суму податку на прибуток можна зменшити, перерахувавши оплату за послуги фірмам, які сплачують єдиний податок, або перейшли на спрощену систему оподаткування.

Міжнародна юридична компанія Campio Group пропонує повний комплекс послуг з реєстрації та супроводу Вашого бізнесу в офшорах, а також професійні консультації з усіх виникаючих питань. Спираючись на колосальний досвід роботи, фахівці Campio Group готові запропонувати ряд простих і ефективних заходів для легального та оперативного виведення Вашого бізнесу на новий рівень прибутковості і захищеності.