Потоп під Києвом: у людей в будинках стоїть вода, а в погребах плавають овочі

П'ятниця 12 квітня 2013 10:10

Після того як влада закрила прорив дамби в Бортничах, стало відомо, що це не єдиний вчорашній потоп: вода заливає Обухівський район Київської області. Вчора в «Сегодня» додзвонилися люди, які живуть в дачних кооперативах у селі Підгірці. Їхні городи перетворилися на озера, вулиці - на річки, а вдома (кілька сотень) заливає вода.

«Такого потопу тут ще не було, хоча ми живемо тут вже більше двадцяти років. Це кооперативи «Механік», «Фіалка», «Метрополітен», «Мрія», «Арсеналець» - сотні будинків. Є місця, де води по пояс », - розповідає місцевий житель Сергій. Його односелець Василь Корнійчук видав нам гумові чоботи і повів показувати масштаби катастрофи. «Я вже третій день не можу під'їхати до будинку. Залишаю машину за метрів сто. Он, дивіться, мої коти Рудий і Бобтейленко на деревах і паркані сидять - гуляти їм ніде », - розповідає Василь Юхимович.

Вода повністю залила його двір і город. «Картопля пропав практично у всіх. Двометрові льоху повні води. Пропав весь урожай. У цьому році не буде ні полуниці, ні смородини, ні малини. Вода завдала збитків приблизно в десять тисяч гривень. Молюся, щоб не довелося ремонтувати весь будинок. У мого сусіда річка прямо в хаті. Вранці ноги з ліжка спустив - і можна мити ... ». Жінок чоловіки носять на руках. «Я свою дружину кожен ранок і вечір ношу метрів сто, щоб ноги не промочила», - каже Василь.

Яворівський затопило льохи. Місцева продавщиця бабуся Люба нарікає на владу. «У мене тільки вчора вода з дому пішла. Було залито сантиметрів на 20. А в гаражі досі калюжі. Але біля будинку вирує потік, і я вигрібаю з води сміття, щоб не забилася стічна труба під дорогою. Але що я, рятувальник? »- Обурюється жінка.

Булькає і в погребі нардепа Володимира Яворівського, особняк якого розташований на в'їзді в селище. «У мене затопило льох. Частину картоплі витягла дружина, а частина і закрутки так там і плавають. Води - сантиметрів на 30-40, і вона не йде. Та й канал вздовж будинку переповнений, ось-ось почне заливати двір. До речі, в нашому селищі живуть і прокурори, і міліціонери, і високі чини з Адміністрації президента », - говорить« Сегодня »Яворівський.

ЧОМУ топить. Місцеві мешканці впевнені, що потоп відбувається через те, що в двох місцях навколо селища перекриті сливи місцевих річок Стугни і Сіверки. Вони показали нам ділянку біля села Таценки, де раніше працював шлюз. Зараз він заблокований плитами. А в іншому місці відведення води перекритий рукотворної звалищем уздовж водойми.

Втім, в місцевій сільраді говорять про інше. «Причина, по якій підтоплює Підгірці, в іншому. Це відбувається через провини наших сусідів у Києво-Святошинському районі. Там на приватній території власники розкопали два метри греблі, і вода, яку вона стримувала, з їхнього району ринула в Обухівський. Ми, на жаль, не можемо вплинути на ситуацію, оскільки розібратися з приватниками може тільки прокуратура, - пояснює «Сегодня» Олександр Колпачов, глава місцевої сільради. - Сподіваємося, що це питання вирішиться в Києві ».

Тим часом власники підтоплених будинків подейкують про масової акції протесту. «Якщо влада не почне нам допомагати, ми будемо блокувати Обухівську трасу - ходити через дорогу по переходу», - кажуть люди. «Про цю ситуацію нічого не знаю. Але з Київської ГЕС спускають воду, так що її рівень у Дніпрі піднявся на метр і цілком може виходити з берегів », - каже губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся