ru ua

Переведення годинників в Україні

Найсильніше зміни в часі відчують люди з вегето - судинною дистонією і депресією

У ніч з 26 на 27 жовтня о 4 ранку Україна переведе стрілки на годину назад і перейде на зимовий час.

Переклад годин призводить до зміни ритму життя. Багато жителів України помічають , що перехід на зимовий час і назад викликає у них труднощі в адаптації до нового режиму і провокує погане самопочуття.

Як розповів лікар- фітотерапевт , президент центру « Здоров- Е » Борис Скачко , вплив переведення годинників на людину залежить від стану його здоров'я. Для здорової людини зміни практично непомітні , а для того , хто має проблеми - зміна часу загострить всі хвороби організму.

За словами лікаря , найбільше дістанеться тим , у кого є симптоми вегето - судинної дистонії ( як каже лікар , це кожна друга жінка і частина чоловіків). Також загострення помітять ті , у кого гастрит , виразкова хвороба , хвора печінка . Відчутно позначиться перехід на зимовий час і на людях , які страждають депресією.

«Ми прив'язані до ритму сонячної активності , наш робочий графік від цього залежить , сонце піднімається - ми прокидаємося , сідає - ми засинаємо. Коли цей ритм змінюється - мінімальний час на адаптацію займає приблизно два тижні » , - розповів Борис Скачко.

Однак є можливість трохи спростити адаптацію організму до нового ритму життя . Доктор Скачко рекомендує готуватися заздалегідь за допомогою контрастних водних процедур невеликої інтенсивності та здорового регулярного харчування.

Щоб уникнути стресу і емоційних перевантажень у період адаптації необхідно тренувати нервову систему , стверджує Борис Скачко. У цьому допоможуть різнобарвні пейзажі за вікном і музика. Заспокоїтися можна дивлячись на жовтий колір і слухаючи ліричні мелодії , а тонізувати свою нервову систему можна слухаючи марші і розглядаючи червоне листя , каже фахівець.

Нагадаємо , що з 1996 року Україна переходить на зимовий час в останню неділю жовтня , а на літнє - в останню неділю березня.