ua en ru

Загальні рекомендації при лікуванні безпліддя

Безпліддя - один з видів плати за розвиток цивілізації. Зміни якісного складу атмосфери мегаполіса, бажання перед народженням дитини побудувати кар'єру, неякісні хіміосодержащіе продукти, вроджені та набуті захворювання - сприятливих чинників для розвитку безпліддя безліч. Але медицина теж не стоїть на місці і нерідко здатна допомогти жінкам, які не можуть завагітніти. Лікування безпліддя сьогодні здійснюється декількома вельми ефективними методами.

Моральна підтримка дуже важлива

Жінка віком до сорока років, ведуча регулярну незахищену статеве життя, цілком може завагітніти навіть без мінімального медичного втручання. Тому перш ніж бити тривогу, парі слід переконатися, що дана проблема має місце бути, і тільки потім починати моніторити питання. Крім цього, важливо пам'ятати, що проблеми з фертильністю негативно позначаються на відносинах між партнерами. Підозра на безпліддя - сильний стрес для будь-якої жінки. Тому їй дуже важлива підтримка коханої людини і батьків.

Непоганим способом впоратися з психологічною проблемою фертильності, поки проводиться медичне вивчення її причини, стає відвідування психолога. Також існує досить багато груп підтримки фертильності. Нарешті головне, про що необхідно пам'ятати завжди - вагітність не вдається "тому що", а не сама по собі. Тобто, не слід опускати руки, так як ця причина, що ховається під "тому що" досить часто піддається лікуванню. Головне не починати рахувати себе безплідною, а постаратися розкрити причину свого стану, заручившись професійною медичною і психологічною підтримкою.

Поради жінкам, охочим побороти безпліддя

Знання медичних подробиць проблеми безпліддя, якщо вони дійсно є, не завжди обов'язкова умова для боротьби із захворюванням. Є ряд загальних рекомендацій для жінок, що бажають завагітніти, дотримання яких підвищує шанс на успіх. Вони досить прості, хоч іноді і вимагають побороти свої звички. Зокрема куріння і вживання алкоголю негативно позначається на сечостатевій системі і створює ризик для майбутнього плода. Це актуально і для "пасивного" куріння, про що досить часто забувають багато пар.

Підтверджено що яка має намір завагітніти жінці в цьому здатна допомогти фолієва кислота. Вживання її в якості щоденної добавки до їжі, але не більше 0,4 мг в день - дозволяє підвищити шанси зачаття здорового малюка.

Нерідко фолієву кислоту радять жінкам, які народжували малюка з дефектом нервової трубки, хворіли на діабет або страждали від епілептичних припадків. В цьому випадку рекомендована добова доза може досягати 5 міліграм, але краще обговорити її розміри і необхідність з лікарем.

Частота статевого акту - одне з найважливіших умов вагітності. Щоб помітно підвищити шанс зачаття рекомендується «подвигів» кожні два-три дні. Цей спосіб набагато краще будь-якої нетрадиційної медицини, методи якої не тільки не підходять усім жінкам, а й можуть бути небезпечні для плода.

Також важливо стежити за своєю вагою - іноді саме надмірна або недостатня вага знижує фертильність. Це лише кілька чинників здатних підвищити шанси на вдалу вагітність, не вдаючись до можливостей лікування безпліддя. Пам'ятайте, що безпліддя - не вирок, а часто лише тимчасовий стан організму через вплив сторонніх чинників.