Медичні послуги. складний вибір

НовиниНадзвичайні події    11.08.2013 - 14:40

У телепередачах ми часто чуємо: «Не займайтеся самолікуванням», «Звертайтеся до лікаря» тощо. А як цим не займатися, коли так багато медичних центрів, у вартості і різноманітності послуг яких розібратися просто неможливо?

Ось, наприклад, трапилося неприємне: з'явилася кров у сечі ... що робити? Зазвичай (і правильно) викликати швидку допомогу або звернутися до лікаря-уролога, отримати направлення на госпіталізацію і шукати причину кровотечі в стаціонарі. Але що робити, якщо цього не дозволяють зробити життєві обставини? Наприклад, потрібно доглядати за хворим родичем.

У цьому випадку тактика нічим не відрізняється від запропонованої. Але! Можна зробити УЗД нирок, аналіз сечі, крові і ще ряд аналізів і підійти з ними до лікаря-уролога. Що це дасть? Це дозволить отримати Вам необхідну інформацію про обов'язковість госпіталізації з «перших рук», за один день. Хоча, в переважній більшості випадків, госпіталізуватися все одно доведеться.

Отже, як зробити описані методи обстеження швидко, якісно і недорого?

Швидкість обстеження буде забезпечена, якщо все перераховане вище Ви зробите в одному медичному центрі.

Якість буде визначаться лікарем, з яким Ви зіткнетеся, а також умовами виконання аналізів (натще, з ранку, напередодні рясно не їсти і т.д., в залежності від методу дослідження).

У визначенні ціни ж важливо дотримати баланс. Можна, наприклад, купити недорогу кахельну плитку, але це все одно буде плитка ... а якщо зробити «дешевий» клінічний аналіз крові, який через старого мікроскопа, наприклад, буде невірним? Або зробити дешеву флюорограму (вона хороша для «своїх» цілей, але не для всіх) замість рентгенограми?

Одним словом, економити не потрібно. Інша справа, якщо Ви впевнені, що оснащення двох різних клінік і лабораторій однаково, і різниця тільки в сервісі, часу очікування і швидкості виконання аналізів, то можна вибрати ту, яка Вам до душі. Самі ж ціни легко можна подивитися або на сайті організації (медичного центру), або в онлайн каталозі цін на медичні послуги.

Іноді, в цілях економії часу на вибір медичного центру та узгодження (запис) надання конкретних медичних послуг «в міру необхідності», є сенс придбати поліс ДМС - добровільного медичного страхування. Умови страхування різні в різних компаній; все залежить від їх досвіду в даній сфері і традицій, вироблених з роками, у процесі взаємодії з пацієнтами.

Уважно ставтеся до вибору медичних послуг, не займайтеся самолікуванням і, напевно, є сенс вибрати собі медичний центр заздалегідь - той, в який Ви звернетеся «у разі чого». А можна, знову ж, вибрати поліс ДМС - страховку на всі випадки життя.

Бажаємо Вам доброго здоров'я!

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top