ua en ru

Краще діаманта тільки діамант

Всім добре відомо, що самим дорогим і затребуваним дорогоцінним каменем є алмаз і його оброблена версія - діамант. Камінь не схильний до впливу часу, він не втратить свій блиск і забарвлення навіть через тисячі років. Тому, в ювелірній індустрії діамант вважається основою, еталоном краси та витонченості. Але в силу дорожнечі, не кожен може дозволити собі купити ювелірні прикраси з діамантом. Тому широке поширення набули замінники алмазів.

Серед штучних аналогів алмазу першим став рутил (оксид титану), який за своєю природою непрозорий і містить домішки заліза. Після очищення, переплавлення і ограновування виходить прозорий кристал. За заломлення світла він порівнянний з алмазом, а за рівнем дисперсії (розщеплення білого променя на кольори спектру) навіть перевершує його. Аналогічними властивостями володіє і фабула. Але і він, і рутил дуже крихкі і недовговічні.

Зараз ювелірний інтернет магазин вже не пропонує такі псевдо-алмази як галій-гадолиниевой та ітрій-алюмінієвий гранат, а в 70-80-ті роки минулого століття вони користувалися популярністю. Хоча по грі світла і кольору вони гірше алмазу, зате міцність була вище попередніх аналогів. Але дороге виробництво не дозволило їм конкурувати з іншими замінниками.

На поточний момент дуже поширені ювелірні вироби з фіанітамі. Деякі помилково називають їх циркону. Насправді, цей штучний камінь лише діоксид цирконію. Фіаніт більш твердий, прозорий і з кращою дисперсією. Однак відрізнити його від діаманта зможе будь-хто. Досить подихати на камінь (НЕ інкрустований в прикраса) і він запітніє, чого ніколи не станеться з діамантом. А якщо опустити огранений алмаз у воду, то він стане невидимим - фианит не володіє такою властивістю.

Синтетичний муассаніт (карбід кремнію) є менш поширеним алмазним аналогом. У силу дорожнечі виробництва цього матеріалу, він використовується для імітації великих каменів. Можливо, природні муассаніта і могли б змагатися з діамантом, але їх запасів занадто мало.

Широко відомі природні аналоги алмазу, до яких відносяться білі різновиди таких мінералів як сапфір, топаз, берил, гірський кришталь (кварц) і циркон. Деякі з них по прозорості та дисперсії поступаються алмазу, і лише циркон може зрівнятися за цими показниками з справжнім діамантом. Тому він і став його кращим і найпопулярнішим замінником. Після додання діамантового огранювання тільки фахівець зможе відрізнити циркон від діаманта.

Незважаючи на те, що деякі аналоги дуже схожі на діаманти, будь-який з них легко можна «впізнати» за допомогою спеціальних лінз або рентгенівського апарату.
Стаття написана для ювелірного гіпермаркету Karatov.ru - понад 40000 ювелірних прикрас від виробника.