ua en ru

Яку роботу українці зможуть знайти в Євросоюзі

Для України відкривають ринок послуг ЄС. Але в 14 країнах для нас є заборонені професії

Угода про асоціацію, яка , ймовірно , Україна підпише з Євросоюзом у листопаді , відкриває для нас нові перспективи , у тому числі - можливість для українців працювати на європейському ринку послуг легально і без особливих дозволів . Однак відкриється цей ринок не повністю. Ми вже писали , що закритою територією для українських компаній у країнах Євросоюзу залишаються сухопутні і морські перевезення. Але і це ще не все: існують обмеження , які вводять окремі країни , виходячи з національного законодавства.

Однак захищає себе від надлишку робітників не тільки Євросоюз : обмеження є і з боку України . Ми розібралися , ким можна і ким заборонено працювати в Європі.

Конкурувати з європейцями - справа складна

«У Європі непросто отримати дозвіл на роботу. Тому , в першу чергу двері відкриті для висококваліфікованих фахівців » - говорить нам експерт ресурсу з пошуку роботи в Європі Аліна Петропавлівська . За її словами , в Старому світі постійно потрібні інженери , лікарі , фармацевти і айтішники . Також найчастіше наші опиняються поза конкуренції на європейському ринку , коли справа стосується роботи з клієнтами - іноземцями : туристами , покупцями , відвідувачами готелів. «У таких країнах як Італія і Великобританія багато багатих російськомовних туристів . Тому там часто потрібні висококваліфіковані продавці в елітні магазини » , - говорить експерт. При цьому вона підкреслює , що хоч в деяких країнах і є програми по залученню персоналу за кордону , нашим професіоналам доводиться боротися з жорсткою конкуренцією з боку місцевих :

«Якщо на це місце є європеєць , то звичайно ж , роботодавець насамперед візьме його ».

«Важливо , щоб у працівника був досвід і освіту, необхідну компанії за кордоном. Але якщо компанія в вас дійсно зацікавлена ​​, то навіть не обов'язково знання мови .

Приміром для айтішників важливо знати англійську , і він може спокійно працювати в Німеччині без знання німецької. Багато роботодавців навіть оплачують курси вивчення мови для своїх працівників . Для роботи в Європі необхідно легалізувати свій диплом , але часто роботодавці допомагають з перекладом документів .

Також потрібно дозвіл на роботу , але найчастіше це теж лягає на плечі роботодавців » , - каже Вікторія Кован , працівниця рекрутингового агентства.