Грабіжники винесли з бідної хати монаха-відлюдника по 100 тисяч доларів, євро і гривень

НовиниІнше    06.08.2013 - 11:17

Коли злодіїв схопили, вони вже встигли витратити більшу частину грошей.

На Чернігівщині двоє злодюг обікрали будинок монаха-відлюдника. Із бідної хатини вони винесли рекордну суму - по 100 тисяч доларів, євро і гривень. І це за найскромнішими підрахунками, адже люди, наближені до монаха, заявляють про зникнення $ 1,5 млн.

Невеличкий будиночок ченця Херувима-Дегтяра знаходиться на околиці Чернігова. Злодії вичікували момент, коли оселя пустуватиме. Прийшли вночі, отруїли сусідських собак, щоб вони не здійняли галасу, і спокійно вийшли з подвір'я мільйонерами.

Гроші лежали у тумбочці, їх навіть не довелося довго шукати. "Проникли, розпиляли грати, які були на вікнах, залізли всередину і скоїли крадіжку. Сам потерпілий не знає, скільки в нього пропало грошей", - говорить заступник керівника УМВС України в Чернігівській області Олексій Литвишко. Сам монах називає себе схи-ігуменом, адже він відрікся від світу. Попри те, що чоловікові 76 років, його дуже важко застати вдома, бо він постійно подорожує Україною та Росією.

З ним пов'язана купа скандалів. Одні називають монаха самозванцем, інші - праведним старцем. Його часто бачать на службі у Феофанії, де йому могли жертвувати величезні гроші на будівництво храму. Однак те, що він багатій, знали одиниці, припускають сусіди. "Ходив у такому усьому простому, без всяких цяцьок", - розповідають люди.

Прес-секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Московського патріархату телефоном розповів, що отець Херувим міг збирати гроші на будівництво монастиря у рідному селі Мощенки.

Тепер нема за що навіть розробити проект, попри те, що грабіжників знайшли: вони встигли витратити більшу частину грошей.

"Співробітники карного розшуку отримали оперативну інформацію відносно двох раніше засуджених жителів Чернігова, які могли бути причетні до крадіжки. У них було вилучено загалом $ 12 тис. і 36 тис. грн", - повідомив Литвишко. Також у злодіїв вилучили церковне приладдя та ікони, які вони не встигли продати. З'ясувалося, що затримані причетні ще до двох десятків крадіжок у Чернігові. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top