Ферросплавний підрозділ групи "Приват" у 2012 р. ухилився від сплати податків на сотні мільйонів дол., - ЗМІ

Група "Приват", яка монополізувала вітчизняний ринок феросплавів, за підсумками 2012 р. ухилилась від сплати податків на сотні мільйонів доларів. Про це пише видання "Ділова столиця".

За інформацією видання, на зовнішні ринки відвантажується товар афілійованим офшорам за заниженими цінами, а сировину завозять за вартістю, що на порядок перевищує ринкову. Наприклад, Нікопольський феросплавний завод постачає феросилікомарганець белізькій компанії Locken Corporation. Фірма Glowston Products, що прописана в цій же екзотичній країні з пільговим режимом оподаткування, закуповує аналогічний товар у Стахановському заводі феросплавів. А Запорізький завод феросплавів відвантажує свою продукцію зареєстрованій на Британських Віргінських островах компанії Arran Continental. Так само працюють і Орджонікідзевський і Марганецький гірничо-збагачувальні комбінати. Ці підприємства відвантажують свою руду двом компаніям, зареєстрованим в тому ж Белізі: Shumas Enterprises і Jarvis Trading.

При цьому за даними Держстату, середня ціна феросилікомарганцю, відвантаженого з України в усі країни, становила в цьому році 880 дол./т. А ціна цієї продукції, відправленої заводами "Привата" в Білорусь, законодавство якої виключає використання офшорних посередників в подібних схемах, склала 1400 дол./т, або на 40% більше. Видання відзначає, що за рахунок цього українські підприємства з початку року могли недоотримати майже 200 млн дол. валютної виручки.

В той же час, ситуація з постачаннями марганцевої руди в Україну протилежна. Руду везуть із закордонних заводів "Привату" (в основному, в Австралії і Гані) на свої ж феросплавні підприємства, які платять за неї вдвічі вище ринкової вартості. Так, у січні-червні цього року в Україну було завезено 380 тис. т руди на 200 млн дол. (середня ціна - 526 дол./т). Тоді як її ринкова ціна не перевищувала позначку в 250 дол./т. Таким чином, пише видання, з бюджету ферросплавшиков було "вимито" з початку року ще майже 100 млн дол.

Таким чином, "Приват" залишає свої підприємства в Україні на голодному пайку, не вкладаючи гроші в їх модернізацію. І щоб утримати їх на плаву, група Ігоря Коломойського не придумала кращого виходу, ніж шантажувати влада, прагнучи за рахунок державних дотацій, які можуть вимірюватися сотнями мільйонів гривень, поліпшити власне становище.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся