Ex.ua стане платним

Представники сайту запевняють: плата буде невисокою - не більше 400 грн. в рік.

Скандальний файлообмінник Ex.ua уже не планують закривати, натомість сайт хочуть легалізувати. Про це заявив радник віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка Олег Волошин. За його словами, ресурс повинен враховувати інтереси правовласників контенту, а значить має бути платним. «Від безкоштовного нелегального скачування можна поступово перейти до ліцензованому, за невелику плату», - вважає Волошин.

«Ми тільки« за »таке нововведення, але проблема часто буває в самих правовласників», - сказав «Сьогодні» Артем Афян, керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум», яка представляє інтереси Ex.ua. За його словами, переговори про те, щоб зробити частину контенту платним, велися ще кілька років тому: «Але компанії виставляють такі ціни, які український користувач просто не в змозі заплатити», - говорить Афян. У той же час, він вважає, що говорити про те, що українці в принципі не готові ні за що платити, було б неправильно. «Врешті-решт, не тільки Ex.ua, але і всі інші сайти прийдуть до цього. Конкретно у нас, швидше за все, це буде змішаний платно-безкоштовний контент. В залежності від того, що саме людина викачує. Якщо його цікавлять ті фільми або пісні, які вже стали загальнонародним надбанням, то це буде безкоштовно, а якщо мова йде про новинки або про рідкісний матеріалі - тоді правовласники законно можуть отримувати за це гроші », - зазначив Афян. За словами юриста, реформа на Ex.ua може пройти протягом року. На думку експерта, про конкретної вартості в компанії поки не говорять, але ціна за послуги однозначно не буде занадто високою - не більше 400 грн на рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся