ua ru

Європа виторгувала звільнення екс-прем'єра

Кажуть, що Євросоюз і США пропонують президенту Віктору Януковичу відпустити Юлію Тимошенко лікуватися за кордон в обмін на підписання Угоди про асоціацію з ЄС та фінансову допомогу. Такі чутки ходили напередодні саміту Україна - Євросоюз у Брюсселі 25-26 лютого.

- Тричі поспіль протягом минулого тижня Янукович сказав, що слід негайно приймати рішення щодо Тимошенко. Це ознака того, що Європі нарешті вдалося з ним домовитися, - зазначає політолог 38-річний Олександр Палій. - Вони донесли до президента думку, що історія з ув'язненням екс-прем'єра підриває його владу. Він зрозумів: тупа внутрішня політика впливає і на зовнішню. Янукович зацікавлений зняти питання Тимошенко і одночасно вивести її з політичного життя. Поки вона у в'язниці, залишається організатором політичних процесів в Україні. Ця історія дестабілізувала влада як ніщо інше. Вона підірвала її зовнішній імідж і фактично сприяла успіху нових політичних проектів, наприклад "Свобода" та УДАР. Це спровокувало конкуренцію в лавах опозиції, що підвищить її ефективність.

"Регіонали" говорять про неможливість таких домовленостей.

- Віктор Янукович є гарантом Конституції, а такі переговори суперечать законодавству. Немає механізму відправляти лікуватися за кордон засуджених, - пояснює нардеп 55-річний Володимир Олійник.