ua en ru

Екіпірування сноубордиста

Сноуборд - головний атрибут гірськолижного активного відпочинку. Спуск з гори захоплює дух і допомагає забути про проблеми, що, безумовно, дуже важливо для будь-якого сучасної людини. Деякі так втягуються в гірськолижний спорт, що починають займатися ним професійно. Ті ж, хто ще тільки освоюють навички катання, часто стикаються з труднощами вибору свого першого інвентарю. Якою має бути екіпірування для сноуборду, розглянемо докладніше.

Взуття сноубордиста

Для того щоб інвентар був зручним і служив довго, потрібно дотримуватися одного правила: спочатку підбирається взуття та кріплення, а лише потім дошка. Чому так? Справа в тому, що ширина останньої залежить від розміру стопи. Якщо розмір дуже великий, стандартну дошку купувати не варто - це загрожує постійними падіннями. Добре, якщо черевики для сноуборду будуть легкими. Зайва вага провокує сильне просідання на м'якому сніговому покриві.

Необхідно пам'ятати, що різні моделі взуття розроблені для різних рівнів підготовки і стилів катання. Найпоширенішими є м'які черевики. У них легко і ходити, і кататися.

Кріплення

Що стосується кріплень, то найголовніше вимога, що пред'являється до них - це точна відповідність обраним черевикам. Їх також існує кілька видів. Підвищеним попитом на вітчизняному ринку користуються вироби з газ-педаллю, яка усуває прослизання черевика, збільшує кут нахилу, зменшує вібрацію і забезпечує максимально швидку закантовку. Газ-педалі є у продукції ROSSIGNOL HC 1000, VOLKL Sensor Force, NIDECKER PRO 800 і деяких інших.

SIS (Step-in System) - це ще один різновид кріплень. Вони легкі, характеризуються простою конструкцією та зручністю в експлуатації. Примітно, що SIS можна використовувати для всіх стилів катання.

Шолом

Якщо шолом для сноуборда підібраний грамотно, спортсмен зможе уникнути серйозних травм при падінні. Без даного типу захисту неприпустимо катання поза трасами, де на кожному кроці зустрічаються виступи, каміння, дерева і нерівності. Важливо, щоб виріб відповідало стандартам CE, Snell RS-98 або ASTM.

Шолом може бути відкритим або виконаним у стилі фул-фейс. Перший є найбільш поширеним і не захищає обличчя від гілок, які можуть зустрітися на шляху. Full-face ж використовується слаломістами, а також при катанні в лісі.

При покупці важливо звернути увагу, щоб захист не стискала голову, не спадала при різких рухах і не торкалася шиї. Дізнатися відповідний розмір можна за допомогою сантиметрової стрічки, вимірювати окружність голови.

Вибираючи екіпіровку для занять сноубордом, потрібно приділити увагу і одязі. Костюм повинен бути легким і теплим, не утрудняти рухів, тоді катання буде тільки в радість.