ru ua

Для з'ясування обставин бостонського теракту американці приїхали до Дагестану

Співробітники посольства США в Москві прибули до Дагестану для опитування батьків братів Тамерлана і Джохара Царнаевих, обвинувачених в організації теракту в Бостоні, передає ABC News.

Зокрема, повідомляється, що російські власті чинять ФБР сприяння в розслідуванні вибухів.

Як повідомила мати передбачуваних винуватців теракту Зубейдат Царнаева, незабаром її з чоловіком допитають російські та американські слідчі. За її словами, єдиною виною її синів було те, що вони - мусульмани.

Прибуттю американських фахівців до Дагестану передувала телефонна розмова президентів США і РФ Барака Обами і Володимира Путіна, в результаті якого вони домовилися про співпрацю в розслідуванні інциденту.

За даними телеканалу, делегати мають намір з'ясувати, чим займався Тамерлан Царнаев в Дагестані під час відвідування цього регіону в 2012 році. В основному, їх цікавить, обзавівся чи він знайомими в середовищі місцевих радикалів, зайнятих побудовою "ісламського емірату" на Північному Кавказі.

Члени сім'ї Царнаевих вже повідомляли, що, перебуваючи в Дагестані, Тамерлан захопився ідеями радикального ісламу. Прибулі туди американці сподіваються збираються з'ясувати, що до цього сподвигло старшого з братів.

Нагадаємо, раніше Джохар Царнаев сказав слідчим, що погодився скоїти напад, щоб помститися США за війни в Іраку і Афганістані.