Американська кіноакадемія пропонує скоротити кількість номінантів на "Оскар"

НовиниІнше    04.03.2015 - 13:42

Американська Кіноакадемія розглядає можливість скоротити кількість претендентів на "Оскар" в номінації "Кращий фільм" до п'яти картин. Про це повідомило видання The Hollywood Reporter з посиланням на внутрішні джерела.

Існуючі правила дозволяють номінувати на цю нагороду до десяти картин. І, на думку багатьох членів кіноакадемії, збільшення кількості претендентів знизило престиж самої номінації і при цьому не привернуло до трансляції "Оскара" нових телеглядачів. В цьому році трансляцію церемонії нагородження на телеканалі ABC дивилося на 15% менше глядачів, ніж в 2014-м. Поки Раді керуючих кіноакадемії не запропонували скоротити кількість номінантів офіційно. Однак, за даними The Hollywood Reporter, цю пропозицію може бути зроблено 24 березня під час чергового засідання керуючих.

Практика висувати на "Оскар" в номінації "Кращий фільм" всього п'ять картин існувала тривалий час. У 2009 році було вирішено збільшити кількість удвічі. Обмеження числа претендентів до п'яти призводило до того, що в номінацію не потрапляли багато гідні комерційні фільми. Так, наприклад, сталося в 2008 році з "Темним лицарем" Крістофера Нолана. Завдяки збільшенню кількості номінантів, такі блокбастери також мали можливість претендувати на цю нагороду, що могло підвищити рейтинги телетрансляції премії. У 2015 році на "Оскар" в номінації "Кращий фільм" було заявлено вісім картин.

Нагадаємо, церемонія вручення премії "Оскар" пройшла в ніч з 22 на 23 лютого. Кращим фільмом був названий "Бердмен".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Оскар
On Top