ua en ru

Актуальне питання: що вибрати для фасаду? Сайдинг або штукатурку?

І ось прийшла черга робити фасад вашого будинку. Який же варіант вибрати ? Адже це не тільки краса , а й захист фасаду. Давайте розглянемо це питання саме з цього етапу .
Енергозбереження : варіанти зовнішнього утеплення стін будинку

Питання енергозбереження як ніколи актуальний в нашій країні. Щоб не бути залежним від зовнішніх енергоносіїв , функцій центрального опалення , поговоримо про це детальніше.

Виділимо два варіанти утеплення будинків :

утеплення пінопластовими плитами , а потім обробка декоративною штукатуркою ;

утеплення мінеральними Ватою , скловати з облицюванням будівлі сайдингом .

Метод 1 : мокрий легкий метод зі штукатуркою

Суть методу в тому , що приклеюються пінопластові літи до несучої стіни клеєм (або мастикою ) , потім наноситься армуючий грунтовий шар , а вже поверх фінішний декоративний захисний шар штукатурки (або фарби).

Пінопласт - це матеріал з пористих пластичних мас . Його по праву можна назвати морально застарілим , але для скорочення вартості виконання будівельних робіт , його все ще масово закуповують в промисловому будівництві.

Недоліки пінопласту :

- Матеріал з часом кристализуется , відповідно руйнується дуже швидко , при різких перепадах температур особливо ;

- Високий коефіцієнтом теплопровідності пінопласту ;

- Дуже низька паропроникність сприяє виникненню грибка на стіні тому , що пар з будинку не не виходить назовні і не вивітрюється , залишається на стінах , накопичує з часом вологу;
- Група горючості Г1 , виділяє токсичні речовини при горінні.
Замінити пінопласт можна плитами з екструдованого пінополістиролу. Вони володіють кращими показниками по теплопровідності , він не міняють властивостей під впливом вологи , горючість коливається від Г1 до Г4 , це робить матеріал найчастіше пожаронебезопасним .

Наступний делікатний момент у цьому методі - нанесення штукатурки , також її довговічність. Щоб фасадне покриття завжди виглядало свіжо , шар штукатурки повинен бути стійким до ультрафіолету , володіти грязеотталкивающимі властивостями , опором до механічних і атмосферних впливів. В іншому випадку кожен рік власникові будинку доведеться проводити реставрацію фасаду. Треба розуміти , що на штукатурці рано чи пізно з'являться тріщини.
Аби щороку не переробляти фасад , вибирайте штукатурку на силіконовій або акрилової основі , враховуйте важливий момент - опір розвитку цвілі , моху і т.п. Якщо в штукатурці НЕ БУДЕ спеціальних добавок , то чекайте появи нальоту буро -зеленого кольору , оскільки почнуть розвиватися грибки і рослини , які руйнують штукатурку.
Розуміючи вище згадані нюанси , вартість якісної та довговічної штукатурки буде немаленькою .
Метод 2: Вентильований навісний фасад з використанням сайдингу

Сучасний матеріал . Давайте розглянемо , з чого складається вентильований навісний фасад. Він включає створення вентильованої навісний фасадної системи . Вона , в загальному вигляді , представлена ​​на схемі нижче. Шари НВФ : ізоляція з кам'яної вати ( для висотного будівництва використовуємо напівтверді плити , для приватного - м'які ) , вітро- , гидрозащита - супердифузійна мембрана , фасадні панелі типу або композитні матеріали. Чому вентильований фасад ? Це тому , що обов'язково повинен бути влаштований вентиляційний зазор. Через нього волога , яка виходить з внутрішніх приміщень , з-під сайдингу виводиться назовні. Такий конструктив забезпечує довговічність теплоізоляції , а отже - її функціональність.

У цілому ця система володіє також більш високими теплоізоляційними властивостями в порівнянні з першим методом утеплення. Оскільки теплопровідність кам'яної вати 0,04 Вт / м ˚ С. Цей матеріал негорючий . Весь отриманий фасад пожежобезпечний . Утеплювач має високу паропроникність , волога виходить назовні і стіни завжди будуть сухими.
У ВНФ оптимально використовувати сайдинг у вигляді облицювального матеріалу. Легко монтується і зручний в експлуатації. Володіє ще рядом переваг .

- Сайдинг являє собою панелі , дуже схожі на обшивку з дошки. Застосовують при утепленні , реконструкції , облицювання фасадів будівель ;

- Сайдинг виробляється з ПВХ , куди додають оксид титану , модифікатори високої якості , пігменти , тому ми як споживачі отримуємо широку кольорову гаму сайдингу , а також матеріал володіє високими експлуатаційними характеристиками ;

- Колірна гамма сайдінга представляє палітру натуральних природних відтінків (арахіс , какао , волоський горіх , мигдаль , льон , пшениця , мімоза , папороть , макові зерна). Панелі стійкі до ультрафілету , цветоустойчивостью . В основному це зазначено в офіційних висновках виробника ;

- Матеріал володіє високими фізико - механічними характеристиками. Панелі легко миються , очищаються .

Багато виробників сайдінга дають гарантію на свою продукцію до 25 років , пропонують широку кольорову гаму , тривалий термін експлуатації при правильному монтажі (аж до 50 років) , УФ- стійкість , стійкість до хімічних речовин , здуття , лущення , просто монтується , легко і зручно експлуатується , не підтримує горіння , легкий у вазі , зручно транспортується . Це точно стосується сайдингу такої торговельної марки , як FaSiding . Ви можете придбати сайдинг , замовивши його через сайт Три цегли.

Щоб будинок мав завершений , естетичний вигляд , при монтажі сайдинга використовують аксесуари ( планки , кути , профілі ) . Дуже швидко монтується .

Вище ми багато всього описали про два методи .

Щоб підвести підсумок у визначенні більш ефективного методу облицювання фасаду , ми вирішили порівняти обидва варіанти , рассмотрівая їх достоїнства і недоліки в кожному з критеріїв експлуатаційних властивостей:

Як видно з нашої таблиці , що НВФ володіють рядом переваг перед штукатурних методом .

Тому сміливо можете віддавати перевагу НВФ , який забезпечить довголіття споруди , комфорт всім мешканцям.