ua en ru

«Вейпінг безпечніше звичайних сигарет» - доведено британськими вченими

Не так давно ще ніхто не знав, що таке вейпінг, а ширяння «електронкою» сприймали зі скепсисом. У 2017 році все змінилося: на вулицях багато ширяють людей, активно відкриваються вейп-шопи, а електронна сигарета стала мало єдиною панацеєю від куріння. Але чи безпечна вона і що нового виявили вчені.

Електронна сигарета - все просто

При переході на пар багатьох приваблює великий асортимент рідини для вейпа, невисока електронна сигарета ціна на пристрої і простота їх використання. Щоб почати говорити про шкоду або можливу користь вейпінга, важливо знати, що таке вейп і як він може нашкодити здоров'ю. Саме по собі пристрій «електронкою» - просте: акумулятор, випарник (включає в себе спіраль, вату) і резервуар для рідини. Акумулятор подає потужність на нагрівальний елемент, в якому покладена просочена е-рідиною вата, нагріває його і призводить до випаровування рідини з вати і спіралі. Потужність подається при кожному затягуванні і в результаті утворюється пара.

Сучасний ринок електронних сигарет переповнений різними моделями:

Мехмоди;
Боксмоди;
EGO-формат і ін.
Незалежно від розміру, встановлених функцій, всі пристрої діють за вищевказаною принципом. Тому просто робота електронної сигарети шкоди завдати не може. Тоді чому так все стурбовані і вважають, що вейпінг - шкідливо?

Дослідження британських вчених

В кінці 2016 року британська вчені провели дослідження, результат якого був опублікований в новинному джерелі EurekAlert! Вчені заявляють, що шкода від електронної сигарети можна порівняти з застосуванням нікотинового пластиру, який є одним із способів кинути палити.

Було перевірено вміст канцерогенів і інших небезпечних для здоров'я людини речовин в звичайних сигаретах, вейпе і нікотинові пластирі. Останній, як відомо, повинен задовольняти потребу людини в нікотині через шкіру і згодом, кров. Рівень канцерогенів в пластирі та вейпе виявився практично на одному дуже низькому рівні, в той час як в звичайних сигаретах перевищував в кілька десятків разів.

Небезпека в рідини?

Ще одне велике дослідження, проведене американськими вченими, встановило, що небезпека ширяння криється в ароматизаторах для рідини, які в процесі ширяння виділяють небезпечні для людини формальдегіди.

Для експерименту були взяті рідини з високою і низькою концентрацією ароматизаторів. Учасників просили парити із затягуванням 3-4 секунди і перервою 30 секунд. В результаті було встановлено, що більш концентровані ароматизатори рідини в кілька разів небезпечніше. Тому при покупці е-рідин радять вибирати більш нейтральні по запаху. Також рекомендується не парити на високих температурах, що також призводить до більшого вироблення токсичних альдегідів.

Поки дискусії навколо шкоди вейпінга тривають, його популярність стрімко зростає як серед молоді, так і серед дорослого покоління. Виявляється, і в вейпінге є свої нюанси, які мінімізують ризики його шкоди. Так чи інакше електронна сигарета залишається єдиний спосіб кинути палити, який напевно працює і не завдає такої шкоди організму як тютюнопаління.