ru ua

"Країна розділена, як у громадянську війну", - Небоженко

Політолог Віктор Небоженко вважає, що українці стали більш агресивними, що може призвести до численних місцевим бунтів.

"Цього раніше не було. Я рік тому проводив дослідження, де запитував людей, як вони ставляться до того, що прокурор, працівник міліції не платять податки, будують будинки і т.д. І варіанти відповідей були як дуже легкі, так і дуже складні , наприклад посадити за грати, і більшість вибирала погані, жорстокі відповіді. А це і є самосуд ", - підкреслив він.
Крім того, за його словами, "це може призвести до численних місцевим бунтів, але українці роз'єднані люди. Розсварилися киян з доннетчанамі або з львів'янами - елементарна річ, тому влада буде розділяти".

"Це ще тоді було, коли сталася Скнилівська трагедія (аварія під час святкування 60-річчя 14 АК на Скнилівському аеродромі у Львові 27 липня 2002, загинули 77 осіб - ред.). Вся країна веселилася, а це мало бути національною трагедією. Країна розділена, як у громадянську війну. Не буде такого, що один випадок сколихне Україну, як думає опозиція. Може це й добре ", - резюмував він.

Нагадаємо, згідно з даними соціологічного дослідження, 19% населення України вважають, що самосуд - єдиним способом реалізації справедливості. Такі дані опитування оприлюднила Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва".

Як раніше повідомлялося, 27 червня в райцентрі Врадіївка Миколаївської області міліціонери Євген Дрижак, Дмитро Поліщук і таксист Сергій Рабіненко згвалтували і побили продавщицю 29-річну Ірину Крашкову.
2 липня півтисячі мешканців райцентру Врадіївка Миколаївської області розгромили ділянка міліції. Розбили вікна, двері, ворота, закидали пляшками з горючою сумішшю. Обурилися, що міліціонери не затримали колегу - капітана Євгена Дрижака.

Жителі Врадіївки, протестуючі проти свавілля правоохоронців, вирушили пішки до Києва. Вони відвідали 8 населених пунктів у Кіровоградській, Черкаській та Київській областях. Вони збирали підписи за відставку міністра внутрішніх справ, а також проводили мітинги біля місцевих відділів міліції.