BMW заборонила клієнту продавати орендований кросовер X3 дилеру Toyota

BMW заборонила клієнту продавати орендований кросовер X3 дилеру Toyota Кросовер BMW X3 2019 року випуску (Фото: BMW)

Компанія BMW заборонила продаж взятого в лізинг кросовера X3 дилеру Toyota. Власник автомобіля подав на баварську компанію до суду.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на CarScoops.

Житель Каліфорнії подав до суду на BMW і BMW Financial Services, стверджуючи, що їх заборона на продаж дилерському центру Toyota орендованого ним позашляховика X3 2019 року, призвела до фінансових збитків.

BMW заборонила клієнту продавати орендований кросовер X3 дилеру Toyota

У позові Аллена Озерана повідомляється, що дилерський центр Toyota в Калвер-Сіті в Каліфорнії погодився придбати у нього кросовер X3, незадовго до закінчення оренди.

Залишкова вартість лізингу баварського позашляховика на той момент становила 27 078 доларів, при тому, що ринкова вартість автомобіля доходила до 40 тисяч. У підсумку, Озеран погодив контракт з дилерським центром Culver City Toyota на продаж BMW X3 за 31 000 доларів.

Однак, BMW Financial Services угоду заблокувала, направивши Озерану лист, в якому повідомлялося, що у нього є лише два виходи: викупити автомобіль або здати його в дилерський центр BMW.

BMW заборонила клієнту продавати орендований кросовер X3 дилеру Toyota

У відповідь Аллен Озеран подав на BMW до федерального суду, домагаючись статусу колективного позову від імені будь-якої особи, чия оренда автомобіля BMW закінчилася після 1 жовтня 2021 року. У позові BMW звинувачується в упущеній фінансовій вигоді, втручанні в договірні відносини і порушенні Каліфорнійського закону про недобросовісну конкуренцію.

У позові також зазначено, що твердження BMW про те, що тільки орендар або дилерський центр BMW можуть отримати право власності на транспортний засіб, насправді невірно трактує договір оренди і закони США.

Виникає цікаве питання: навіщо дилерському центру Toyota знадобився старий кросовер BMW? Дефіцит нових авто досяг вже таких масштабів, що доводиться торгувати старими машинами конкурентів?

Нагадаємо, що незважаючи на те, що в 2021 продажі розкішного седана Mercedes-Benz S-класу зросли на 40 відсотків, бренд зі Штутгарта поступився лідерством на ринку баварському конкуренту BMW.

BMW