СПЕЦПРОЕКТ РБК-УКРАЇНА
Як зберегти гроші від інфляції: поради, які можуть бути корисні інвестору-початківцю
за підтримки Currency.com
У сучасних економічних реаліях багато хто ставить собі питання, як якщо не примножити, то хоча б уберегти свої заощадження від інфляції. До того ж кризові явища, які охопили українську економіку, зробили багато традиційних способів вкладення грошей ризикованими. У спецпроекті РБК-Україна з криптобіржею Currency.com спробуємо розібратися, де зберігати кошти, щоб інфляція не вплинула на них, і як оцінити безпеку різних інвестиційних інструментів.
Купівля валюти
Валюта – ефективний спосіб зберігання заощаджень. У нинішній кризовий період такий вид заощадження може бути найоптимальнішим варіантом.

Найкраще зберігати заощадження у валютах країн, у яких стабільна низька інфляція. Найбільш ходовими іноземними валютами вважаються євро та долари.

Фінансисти також радять звернути увагу на фунт стерлінгів, швейцарський франк та японську єну. Під час фінансових та економічних криз саме через ці валюти найчастіше проходять величезні фінансові потоки. До того ж, політична ситуація в цих країнах найчастіше стабільна.

Існує кілька способів придбати валюту. Один із них – вибрати валютний депозит. Це терміновий внесок, який відкривають певний термін у іноземній валюті. Проте ставки за валютними депозитами в українських банках є вкрай низькими. Наприклад, у Таскомбанку депозитна ставка у доларах 0,85%, а в Укргазбанку та Альфа-Банку – по 0,25%.
Ще можна придбати валюту за допомогою біржі. Купуючи валюту таким чином, ви будете близькі до реального курсу ринку, що значно вигідніше, ніж просто купити її в обміннику, де заробляють на комісії від їх продажу. Ще з плюсів — зручність покупки (загалом за декілька "кліків" і не виходячи з дому). Крім того, валюта на біржі не закінчується.
Однак для того, аби отримати доступ до біржі, — необхідно вибрати брокера для відкриття брокерського рахунку. Також потрібно знати, що деякі з них під час виведення коштів можуть стягувати комісію.
Купівля криптовалюти
Незалежно від того, вірите ви в криптовалюти чи, сьогодні на них можна заробити. Проте криптовалюти дуже мінливі у ціні. Інвесторам-початківцям варто поставитися до них з обережністю. Перед тим як внести власні кошти та почати купувати на криптобіржі Currency.com криптовалюти можна створити демо-аккаунт. Це "тренувальний" обліковий запис, за допомогою якого ви зможете без будь-яких ризиків випробувати функціонал криптоплатформи, оскільки для його роботи немає необхідності поповнювати "реальними" засобами облікового запису.

Висока волатильність криптовалют може дозволити швидко заробити за їх купівлі-продажу. Так, популярні криптовалюти за останній рік показували зростання від 250% до майже 3000%. Наприклад, якщо півроку тому "середньозважений" курс біткоїну був на рівні 39 тисяч, то сьогодні його ціна варіюється вже на рівні 59 тисяч доларів. При цьому ніхто не дасть гарантій беззбитковості та мінімальної прибутковості. Завжди залишається ризик втратити гроші.
Крім біткоїну, ефіріуму, лайткоїну та XRP у криптсвіті понад тисяча криптовалют. Єдиний спосіб з'ясувати, куди інвестувати — це читати новини та вивчати їхні фінансові показники. Нудно, але важливо з погляду безпеки ваших вкладень. Популярними майданчиками є Fork Log, CryptMarketCap, Bitcoin Wisdom. Великий розділ з новинами й аналитікою є також на веб-сайті Currency.com.

Крім аналітики, криптобіржа ще пропонує велику кількість інструментів, які допомагають торгувати. Наприклад, є умова "гарантованого стоп-лосса" — коли можна виставити автоматичне обмеження своїх збитків. До того ж алгоритми штучного інтелекту простежать за тим, щоб ви не пішли в мінус.

Криптобіржа Currency.com також дає можливість торгувати з левереджем, щоб збільшити можливі прибутки від операцій. Це означає, що можна позичати у торгової платформи, щоб мати можливість здійснювати угоду з більшою сумою і, як наслідок, отримувати більш високий прибуток.

Проте не варто відкривати угоди з левереджем, не маючи торгової стратегії. Волатильність криптовалют разом із левереджем може призвести до необдуманих вчинків, які найчастіше призводять до втрати вкладень.
Купівля облігацій
Облігації вважаються одним із найнадійніших фінансових інструментів на фондовому ринку. Це боргові папери, які може випустити як держава, і приватна компанія.

Купуючи облігації у приватної компанії чи держави, ви, по суті, даєте свої гроші у борг, розраховуючи отримати певний дохід. Сума, терміни та розмір виплат доходу, як правило, відомі при оформленні угоди.

У встановлений термін відбувається погашення облігацій, тобто емітент виплачує їх власникам номінальну вартість, вказану самих облігаціях.
Ризик для інвестора – банкрутство компанії-емітента. У цьому випадку він може втратити вкладені гроші: на відміну від депозитів, вони не захищені системою страхування вкладів. Тому під час придбання облігацій необхідно уважно вивчати кредитний рейтинг компанії.
Облігації внутрішньої державної позики, що випускаються Міністерством фінансів України, вважаються надійнішими, оскільки якщо в країні відбудеться дефолт, інвестори все одно отримають гроші назад, чого не можна сказати про облігації приватних компаній.

У порівнянні з корпоративними їхня прибутковість нижча (у середньому 9% річних), хоча все ж таки вища за інфляцію. Ще одна перевага купівлі державних облігацій – вклади не оподатковуються.

У будь-якому випадку, як і з іншими інструментами інвестування, інвестор повинен чітко стежити за ринком і розуміти, у який момент краще продати облігації, щоб отримати максимальний прибуток.
Токенізовані акції
Сьогодні токенізовані активи стали важливою частиною фінансового ринку. І одним із популярних токенізованих активів є токенізовані акції. Це "цифровий" security-токен, створений за допомогою блокчейн-технології. Ціна Токена прив'язана до вартості базисного активу (наприклад, акції). Підробити таку токенізовану акцію практично неможливо.

На відміну від надволатильних криптовалют, які можуть швидко подорожчати і бурхливо подешевшати, токенізовані акції вважаються більш надійними активами. А їхня річна дохідність може спокійно доходити до 12-15%.

Торгівля токенізованими акціями відбувається швидше та технологічніше. Ще їхня одна перевага, якою можуть користуватися інвестори — відсутність необхідності в брокерському рахунку для покупки токенізованої акції.

Купівля токенезованої акції відбувається на криптобіржі, як і покупка будь-якого іншого токенізованого активу. Торгувати ними можна за тим самим принципом, як і реальними акціями, заробляючи на різниці курсів при продажу та купівлі. Економічний ефект, аналогічний до виплати дивідендів власники токенізованих акцій також отримують.
Дорогоцінні метали
Дорогоцінні метали традиційно входять до списку найнадійніших активів для інвестування та збільшення заощаджень у період криз та інфляції.

Ви можете вкласти гроші в будь-який із чотирьох дорогоцінних металів: золото, срібло, платину або паладій. Найпопулярніший – золото. Воно зберігається у резервах центральних банків всіх країн світу.

Попри те, що золото має високу волатильність, і його ціна змінюється щодня, у довгостроковій перспективі таке вкладення, як правило, випереджає інфляцію, і робить його справді одним з найнадійніших.

А якщо ви знаєтеся на ринку дорогоцінних металів, то можете здійснювати операції купівлі-продажу банківських металів і на короткі періоди, заробляючи на коливаннях цін.

Головним плюсом золота вважається його стабільність та захищеність, тому що в період кризи інвестори купують дорогоцінні метали активніше, ніж акції. Також золото добре росте у періоди дефляції та невизначеності на ринках. До того ж на думку аналітиків, протягом наступних трьох-п'яти років ціни на золото можуть зрости майже вдвічі – до $3–5 тис. за унцію.

Втім, є золото і мінуси – обмеженість як активу. Через це зливки чи монети не так просто миттєво продати за ринковою ціною. Вирішити цю проблему можна за допомогою знеособленого металевого рахунку, на якому можна розмістити куплений у банку метал та обміняти, коли буде потреба, на гроші.

Для ефективного інвестування в дорогоцінні метали необхідно мати інформацію про цінових прогнозах аналітиків на ринках дорогоцінних металів.
На криптобіржі Currency.com ви можете придбати – токенізовані акції, токенізовану валюту, криптовалюту, токенізовані сировинні товари або токенізовані облігації.

Кількість доступних токенізованих активів на платформі налічує понад 2 тисячі, що дозволить створити свій індивідуальний портфель, який може бути стійким до інфляції та економічних криз. Такий портфель може дозволити вам максимально диверсифікувати ризики і працювати більше на стрибках тих чи інших активів.
Повідомлення містить інформацію про рух ринку, не є інвестиційним дослідженням, не повинно розглядатися як інвестиційну пораду та є суб'єктивною точкою зору на об'єкт повідомлення автора матеріалу. Попередні показники не є надійним індикатором майбутньої динаміки цін.
За підтримки