ua en ru

CIS-EMO представить ОБСЄ доповідь про передвиборчу ситуацію в Україні

CIS-EMO представить ОБСЄ доповідь про передвиборчу ситуацію в Україні, повідомляє прес-служба CIS-EMO.

24 вересня у Варшаві відкрилося щорічна нарада з розгляду виконання зобов'язань у сфері людського виміру, прийнятих всіма державами-учасницями ОБСЄ, та обговорення способів посилення виконання даних зобов'язань. Організатором заходу виступає Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Нарада триватиме до 5 жовтня.

З критикою приймаючої сторони в ході свого виступу на пленарному засіданні виступив президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Ріккардо Мильори. Так, він зазначив, що "ОБСЄ ризикує зійти з правильного шляху в галузі прав людини". На думку парламентарія, "взаємодія в галузі моніторингу виборів у країнах-учасницях ОБСЄ має бути заснована на чесному співробітництві", в той час, як в даний момент "існує конфлікт між парламентською асамблеєю ОБСЄ та БДІПЛ".

Крім того, за даними Мильори, "більше 42% бюджету БДІПЛ йде на моніторинг виборів, в той час як іншим життєво важливим сферам приділяється недозволено мало уваги, зокрема це можна сказати про моніторинг судової системи".

Генеральний директор Міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO Олексій Кочетков так прокоментував виступ Ріккардо Мильори: "На мій погляд, на сьогоднішній день основна проблема БДІПЛ ОБСЄ - це відступ від первинних завдань, які декларувалися при створенні бюро. Це очевидно як стороннім спостерігачам, так і тим, хто тісно співпрацює з цією структурою. Я солідарний з тими моїми колегами по незалежному моніторингу виборчих процесів, які вважають, що необхідно повернутися до тих принципів, які не тільки декларувалися при створенні бюро, але і дійсно були засадничими на початковому етапі його існування", - сказав Кочетков.

На його думку, основною спільною задачею БДІПЛ ОБСЄ та профільних НУО, що займаються моніторингом виборів, має стати спільне сприяння поліпшенню виборчих систем в країнах-учасницях ОБСЄ.
"Міжнародні спостерігачі повинні допомагати громадянському суспільству тих країн, де проходять вибори, знімати напруженості, які виникають в ході виборчих кампаній. Вони повинні всіляко сприяти зміцненню принципу верховенства права в країнах, де проходять вибори, якщо виникають якісь сумніви або конфлікти навколо цього основоположного принципу. Вони повинні боротися з джерелами цих конфліктів, але ні в якому разі не вставати на чийсь бік і вже тим більше самі ставати суб'єктами виборів і учасниками протистояння. На жаль, БДІПЛ все частіше допускає саме цю помилку, дозволяючи перетворити себе з незалежного арбітра в адвоката однієї із сторін, як це, зокрема, відбувається в Україні", - заявив директор CIS-EMO.

У зв'язку з цим директор CIS-EMO Кочетков повідомив, що організацією підготовлено доповідь про ситуацію в Україні напередодні виборів до Верховної Ради, презентація якої відбудеться на нараді в найближчим часом.